Ana sayfa Haber Blockchain Teknolojisi Venezuela’yı Kurtarabilecek mi?

Blockchain Teknolojisi Venezuela’yı Kurtarabilecek mi?

0

Son dönemlerin en çok konuşulan teknolojilerinden bir tanesi olarak görülen blockchain teknolojisi, artık iyiden iyiye hayatımızın odak noktası olmaya doğru ilerliyor. Özellikle de Almanya’nın endüstri 4.0’ı ortaya atmasından sonra, Japonya’nın endüstri 5.0’ı geliştirmesi artık blockchain uygulamasının da neredeyse bütün insanların hayatında yaygınlaşacağı kesinleşti. Birçok kişi blockchain ile kripto paralar üzerinde işlemler yapabilme olanağı bulurken, bazıları da bunun endüstri 5.0 toplumu üretmenin ana omurgası olacağını söylüyor.

Blockchain uygulaması ile neler yapılabilir?

Şu an için dünya üzerindeki en gelişmiş endüstri teknolojilerinden bir tanesi olarak görülebilecek ve adeta yepyeni bir toplum yaratan blockchain teknolojisi, yalnızca bir para transfer yöntemi değildir.

  • Merkez bankalarını devre dışı bırakabilecek kadar güçlü bir ethereum potansiyeline sahip olması
  • Sağlık alanından finans alanına kadar neredeyse tamamında kullanılabilir bir yapıya sahip olması
  • Kripto para birimleri ve jeton paralar ile birlikte çok daha keyifli bir oyun deneyimi yaşatması

gibi bazı temel özellikleri blockchain teknolojisini vazgeçilmez yapmıştır.

 Blockchain teknolojisi
Blockchain teknolojisi

Venezuela blockchain ile yeniden ayağa kalkabilecek mi?

Venezuela’nın para biriminin geçtiğimiz 2017 yılından beri sert bir şekilde düşmesi ile birlikte; 1000 kat değer kaybettiği biliniyor. Blockchain teknolojisi ise bütün para birimlerinden bağımsız bazı kripto paralar üretiyor. Venezuela’ya adeta akın eden blockchain uygulama şirketleri, Venezuela para biriminin yerine; kripto para birimlerini kullandırmaya çalışıyor. Sağlık alanından cep telefonu uygulamalarına kadar neredeyse her alanda kullanılabilen bu kripto paralar, Venezuela’daki krizi fırsata çevirebilecek teknolojilerden bir tanesi olarak görüyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here