Blockchain kurumları dönüştürüyor

Dünyanın en popüler dijital cüzdanı blockchain, geleneksel finans dünyasına önemli bir alternatif sunuyor

Henüz başlangıç aşamasında olan blockchain’in de çözülmemiş sorunları var. Şimdi bu sorunların çözülmesi için alternatifler gündeme geliyor. On binlerce yıl önce hayvanları takas ederek yaşayan atalarımızdan, bugün borsalarda hisse alışverişi yapan brokerlara kadar gelen takas, toplumun temel bir unsurudur. Tarih boyunca ihtiyaç duyduğumuz şeyler için hep  ticaret yaptık ve bu işlemler sonucunda hayatta kaldık.

Hayvana ve tahıla dayalı işlemlerden paraya geçiş yaparken, varlıklarımızı yönetmemize yardımcı olmak için bankalar, yatırım firmaları ve borç verenler gibi finansal kurumlara giderek daha fazla güvenmeye başladık. 2015 yılı itibarıyla, ABD'deki hane halklarının yüzde 93'ünün en az bir vadesiz veya tasarruf hesabının olduğu açıklandı, bunlara konut kredisi kullanan, kredi kartı olan veya finans endüstrisi ile başka türlü bağlantıları bulunan milyonlarca insan dahil değil.

On yıllar boyunca, hayatımızın neredeyse her yönünde bir şekilde üçüncü taraf bir finans kuruluşu ile karşılaşmışızdır, ancak yaygın olmasına rağmen bu kurumlar temelde kusurludur. Beklenmedik ücretler ve yavaş işlem süreleri, kullanıcıları sürekli hayal kırıklığına uğratıyor, ancak bu sorunlar dahi, diğer temel konulara kıyasla nispeten hafif kalıyor.

reklam

Yorumlar

Yorumunuzu yazın

Yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz

GÜNCEL İÇERİKLER
reklam

Popüler İçerikler

reklam