Ana sayfa Haber BlackBerry ve Samsung ortaklığından ilk ürün!

BlackBerry ve Samsung ortaklığından ilk ürün!

0

 

Samsung ile BlackBerry ile aylar önce, hatırlayacağınız gibi aralarında bir “satın alma” meselesi ortaya çıkmış fakat yerli-yabancı bütün haber editörleri konuyu yanlış anlayıp, “Samsung, BlackBerry’i satın alıyor!” haberleri yapmalarının ardından Technotoday.com.tr’de inatla bunun bir patent anlaşması olduğunu söylemiştim. Bu patent anlaşması vesilesiyle Tizen gibi sistemlerin geliştirilmesiyle birlikte yeni cihazlara da gebe olduğunu  15 Ocak’taki haberimde belirtmiştim.

Nihayet, Samsung ile BlackBerry arasında sağlanan anlaşma neticesinde güvenliği öne alan bir ürün geliyor. Araya bir de IBM katıldı ve BlackBerry imzalı SecuTABLET ortaya çıktı. Galaxy Tab S 10.5 ile aynı görünüme ve özeliklere sahip olan bu ürün, gelişmiş güvenlik kriptolarıyla dikkat çekecek. özellikle kurumlara ve hükümet görevlilerine özel olarak üretildi.

Ek olarak, bahsettiğimiz anlaşmadan bir de Samsung Galaxy S6 ile ilgili büyük bir çalışma çıkıyor. BlackBerry, Samsung’un Galaxy S6‘sı için yeni güvenlik kriptoları geliştirdiği de onaylandı.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here