Ana sayfa Mobil BlackBerry Torch 9800

BlackBerry Torch 9800

0

Modern bir dokunuş…
 

BlackBerry Torch 9800′ de 3.2 inç dokunmatik renkli ekranı; ışık-yakınlık tespiti, hassas algılama ve kullanıcı tarafından seçilebilir yazı boyutu özellikleriyle oldukça pürüzsüz çalışan bir dokunmatik ekran izlenimi bırakıyor. Grafik ağırlıklı menüler ayrıca önceki versiyonlara göre çok daha sezgisel olan BlackBerry 6 simgeleri ve grafikleriyle 480×360 piksellik dokunmatik ekran, kullanıcısını işlevselliğin ötesine götürüyor. Kızaklı QWERTY klavye; yumuşak ve rahat bir doku hissi bırakıyor ve işlerliği hızlı. Ayrıca iz topunun sağında ESC ve solunda Menü tuşları bulunuyor. Klavye arka aydınlatması gayet rahat bir görüş sağlıyor.
 
blackberry torch 9800
 
çağrı sinyal kalitesi testi sorunsuzdu.3G bağlantısı üzerinden e-posta kontrol edilirken herhangi bir sinyal kaybı yaşanmadı. Wi-Fi, halka açık bir sabit bağlantı üzerinde test edildi. Sonuc; kusursuz bir bağlantı olarak görüldü. En son akıllı telefonlar gibi BlackBerry Torch 9800 de internet sayfaları açılımı ve Flash desteği sorunsuzdu. Bluetooth v2.1 +EDR’ nin işlevsellik testi son derece hızlı ve başarılıydı.

 

5mp kamera, 2.5X yakınlaştırma, flash, görüntü dengeleme ve yüz algılama teknolojisine ek olarak 11 fotoğraf modu ve video kaydı özellikleriyle manzara, yakın çekim, beyaz dengesi problemli çekim noktaları, metin çekimi gibi birçok farklı çekim sürecini başarıyla tamamladı. Gelişmiş müzik oynatıcıyla BlackBerry 6 ve büyük dokunmatik ekran sayesinde, tam albüm kapağını görmenizi ve şarkılarınız arasında hızlı ve kolay şekilde kaydırmanızı sağlayan tam özellikli müzik oynatıcısı deneyimi yaşıyorsunuz. Yerleşik hoparlör ve 3.5mm stereo kulaklıkla yapılan ses kalitesi testlerimiz son derece iyidi; ses çıkışı ve netliği son derece başarılıydı. 5- 5,5 saat konuşma, 27 saate kadar müzik ve 5,7 saate kadar video oynatma kapasitesine sahip BlackBerry Torch 9800 lityum-iyon pili; 3 saat konuşma/24 saat , 1 saat müzik-video/24 saat, 3 saat/24 saat kadar internet sayfası görüntüleme gibi ortalama bir kullanıcı için en fazla 22 saatte 1 şarj edilme gerekliliği sonucunu ortaya bize veriyor. 8 GB bellekle beraber 1 microSD kart ile 32 GB’a kadar genişletilebilir depolama alanıyla BlackBerry Torch 9800, mükemmel bir depolama hacmi sunuyor. 29 GB ‘a kadar yapılan depolama da hiçbir yavaşlama tepkisi vermezken 29 GB üzeri depolama da işletim sistemi yavaşlama eğilimi gösteriyor.
 
blackberry torch
 
Macline”ın Satın Alma önerisi

Dokunmatik ekran ve qwerty klavyeyi buluşturan, BlackBerry 6 işletim sistemli BlackBerry Torch 9800, donanımsal tasarımı ve estetik yönüyle mobil teknolojinin sınırlarını zorluyor.
 

Notu: 4
Firma: Blackberry
İyi haber: Duyarlı dokunmatik ekran, BlackBerry OS 6
Kötü haber: Ağırlık, kızak açılınca 3,7 cm artan uzunluk
Fiyat: 1409

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here