Ana sayfa Mobil BlackBerry tablet sonunda geliyor!

BlackBerry tablet sonunda geliyor!

0

Aylardır konuşulan BlackBerry tablet sonunda geliyor!

Hakkında birçok resim ve döküman ortaya çıkan tablet için BlackPad.com adlı adresin de RIM tarafından alındığı belirtiliyor. Pazartesi günü Kanadalı şirketin San Francisco”daki Geliştiriciler Konferansı kapılarını açacak. Wall Street Journal”e göre RIM, bu etkinlik esnasında BlackPad”in de ilk resmi duyurusunu yapacak. WSJ”nin isimsiz bir kaynakla yayınladığı haberde BlackPad”in henüz satışa sunulmaya hazır olmadığı ve yıl sonlarında piyasada olacağı belirtiliyor.
BlackPad”in özellikleriyle ilgili çeşitli bilgiler daha önce ortaya atılmıştı. Buna göre cihaz 7 inçlik ekran, bir ya da iki kamera, 1 GHz işlemci, Wi-Fi ve Bluetooth özellikleri sunacak. 3G bağlantısı ise bir BlackBerry telefon üzerinden sağlanabilecek. İşletim sistemi olarak QNX kullanması beklenen BlackPad, bu konuda bir dönüşümün de ilk adımı olabilir. Zira WSJ, QNX işletim sisteminin gelecekte tüm BlackBerry modellerinde kullanılacağı belirtiliyor.

3G desteği olmadığı için BlackPad”in operatör kontratıyla satılması mümkün görünmüyor. Bu sebeple 499 Dolar”lık tek bir fiyatla satılması bekleniyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here