Ana sayfa Donanım BlackBerry MWC 2014’e katılacak

BlackBerry MWC 2014’e katılacak

0

Samsung firmasının yeni model telefonunu Galaxy S5“i, MWC 2014“te tanıtacağını sizlere haber vermiştik. Şimdi bir diğer önemli gelişmeyi sizlere paylaşıyoruz. BlackBerry yeni model mobil cihazlarını MWC”de sergileyecek. BlackBerry büyük bombasını Eylül 2014 de patlatacak.  Bir diğer önemli haber ise BlackBerry B10 ve diğer modellerine güncelleştirme gelecek olması.

 

BlackBerry MWC 2014

 

 

 

Kanadalı akıllı telefon üreticisi BlackBerry, geçen aylarda firma mali yıl sonuçlarını açıklamıştı. BlackBerry, telefon satışlarının düşük şekilde devam etmesinden dolayı yenilenme kararı almıştı. Bu yenilenmenin bir ürünü olan “Z10” ve “Q10” telefonlarını piyasaya sürmüştü. BlackBerry, bu ürünlere bir yenisini eklemek istiyor. Yeni çıkacak modelin ismi henüz bilinmiyor, tek bilinen şey ise mobil cihazın 64 bit destekli olması.

 

BlackBerry Ceo”su Thorsten Heins, birkaç ay önce akıllı tabletlerin beş yıl içinde öleceğini, hiç kimsenin akıllı tabletleri ilerleyen yıllarda almak bile istemeyeceğini söylemişti. BlackBerry“de telefon satışlarındaki düşüş bu yıl itibariyle de devam etmekte. B10 adlı model pazarda yüzde 3.3″lük bir düşüş yaşadı. Artık ayakta kalmak için BlackBerry”nin, sıkı modellerle büyüklerle mücadele etmesi gerekiyor.

 

 

Ayrıca BlackBerry, gelecek olan güncelleme ile telefonlarının, iOS”un çekirdek dosyalarına erişecebileceğini söyledi. BlackBerry 10.2.1 güncelleştirmesi ile “Z30”, “Q10” ve “B10”a büyük yenilikler gelecek.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here