Ana sayfa Haber BlackBerry ile Samsung patent anlaşması sağlayacak

BlackBerry ile Samsung patent anlaşması sağlayacak

0

Bugün bazı haber siteleri, Samsung‘un BlackBerry‘i satın almak üzere olduğunu iddia etti. Haberin başını ilk olarak Reuters haber ajansı çekmesiyle beraber kısa zamanla uluslar arası kamuoyunda yayılmaya başladı. Haberin kısmen doğru olduğu bir gerçek fakat çok küçük bir yanlış var durumla ilgili. Samsung‘un, BlackBerry‘i kesinlikle satın alma gibi bir durumu söz konusu değil. Durum sadece BlackBerry‘den güvenlik yazılımı satın almadan ibaret. Benzer yanlış anlaşılmalar Beats-Apple anlaşması, Sony-Vaio anlaşması sırasında gerçekleşmişti. Bildiğiniz gibi, Apple bütün Beats’i değil sadece yazılım açısından ve reklam ekibiyle bazı konularda masaya oturmuşlardı. 

İddialar doğruysa, Samsung-BlackBerry anlaşması neler sağlayacak?

İddialara göre, BlackBerry, Samsung’a güvenlik yazılımları, Tizen altyapıları ve BBM altyapılarını ve patentlerini satacak. Güvenlik konusunda herkesin güvenirliğini kazanan BlackBerry, Samsung‘a güvenlik yazılımlarını satarak, Samsung’un da en güvenlilerden bir tanesi olmasını sağlayacak. Hatırlayacağınız üzere BlackBerry yöneticileri, Samsung‘un Tizen sistemini güvenlik açılımlarını eleştirip, güvensiz olduğunu iddia etmişti. 

Bu dedikodulardan en çok fayda görenler şimdilik borsacılar oldu. BlackBerry’nin ve Samsung’un hisselerdeki oranlarında ani bir artış gözlemlenirken, borsa gelirlerinde bugün fazlasıyla iki firma da çıkış yakalayacaklar.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here