Ana sayfa Haber BlackBerry, güvenlik yazılımını başka üreticilerin kullanımı için lisanslamaya başladı

BlackBerry, güvenlik yazılımını başka üreticilerin kullanımı için lisanslamaya başladı

0

Bir sonraki akıllı telefonunuz BlackBerry olmasa da, firma bu cihazda söz sahibi olmak istiyor. BlackBerry’nin güvenlik teknolojisinin bütününü tek çatı altında toplayan BlackBerry Secure markası, donanım üreticilerinin kullanımı için lisanslanmaya başladı.

Eylül ayında NTD adlı çinli firmayla anlaşma yaptığını açıklamış olan BlackBerry, İsviçreli Punkt ile de anlaşma yaptığını duyurdu. Anlaşmanın içeriği tam olarak açıklanmasa da BlackBerry’nin güvenlik teknolojisi, bu firmaların ürünlerinde kullanılacak. 

Android ekosisteminde her üreticinin kendine göre “güvenli” hale getirilmiş bir işletim sistemine sahip olduğu çağımızda BlackBerry, Android’i nasıl daha güvenli hale getiriyor tam olarak bilinmiyor ancak firma donanımın üretimi aşamasında da işe dahil olarak her bir parçayı özel kodlarıyla imzalayarak herhangi bir dış etki durumunu hemen fark ederek gizliliğin korunmasını sağlayabiliyor. 

Android öncesi akıllı telefon çağında gizliliğiyle son derece ön planda olan BlackBerry, 2016 yılında donanım üretimini tamamen bırakarak markasını pazarlamaya başladı. Geçtiğimiz yılın popüler akıllı telefonlarından BlackBerry KeyONE modeli TCL tarafından üretilmişti.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here