Ana sayfa Haber BlackBerry”den çift işletim sistemine sahip akıllı telefon

BlackBerry”den çift işletim sistemine sahip akıllı telefon

0

Firmaların PR çalışmalarını “sızıntı” olarak paylaşan Evleaks, bu sefer BlackBerry ile birlikte çalışarak, firmanın Android 6‘ya yönelik ürettiği akıllı telefonunu ortaya çıkardı. BlackBerry, zaten Passport’u piyasaya sürdüğü zamanlarda çift işletim sistemine sahip akıllı telefonlarını piyasaya süreceğini duyurmuştu. IFA 2015′te tanıtılıp, tanıtılmayacağı henüz detaylandırılmadı. BlackBerry’nin kızaklı yeni akıllı telefonu “Venice” olarak adlandırıldı, Yeni BlackBerry Venice, Microsoft’tan ve Google‘dan fazlasıyla uygulama ve servis barındıracak. Office yazılımları, PlayStore desteği ve Skype for Business da cihazla birlikte ön yüklü olarak gelecek.

Kızaklı olarak tasarlanan akıllı telefon modeli, hem fiziksel klavyeye sahip, hem de sanal klavyeye sahip. Bu özellikleriyle birlikte avrupa veya Türkiye pazarına yönelik bir model değil, ABD pazarına yönelik bir model olduğu anlaşılıyor. ülkede fiziksel klavyeli telefonlar daha fazla istek görüyor, Samsung Galaxy S6 edge+’daki fiziksel klavyeli kılıf da tam olarak buna yönelikdi.

 

 

Bu model, Samsung‘un Edge tasarımına benzer bir ekran tasarımına sahip, BlackBerry, kendi işletim sistemini kullanacak, aynı zamanda da Android sistemi de çalıştırabilecek.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here