Ana sayfa Mobil BlackBerry”den 2 müjdeli haber..

BlackBerry”den 2 müjdeli haber..

0

Yeni BlackBerry Pearl 3G geliştirildi, Wi-Fi üzerinden de ses araması yapılabilecek…

BlackBerry”nin geliştiricisi Research In Motion Limited (RIM) kullanıcılara iki müjdeli haberi duyurdu. Hem yeni geliştirilen BlackBerry® Pearl™ 3G akıllı telefonu duyuruldu, hem de Wi-Fi (kablosuz bağlantı) üzerinden ses araması yapmayı sağlayan BlackBerry Mobil Ses Sistemi 5″i (BlackBerry® Mobile Voice System 5) hizmete sunulacağı açıklandı.

 

Mevcut en küçük akıllı telefon olarak bilinen yeni BlackBerry Pearl 3G, kompakt ve zarif bir tasarıma sahip. BlackBerry Pearl 3G”ye, sektör lideri BlackBerry® akıllı telefonlarının sahip olduğu eşsiz performans, e-posta, mesajlaşma ve sosyal ağ yetenekleri gibi üstün özelliklerin tümü eklendi.

 

Mükemmel bir tasarım ve mühendisliği bir arada sunan BlackBerry Pearl 3G akıllı telefonu, ufak ve hafif boyutlarına rağmen güçlü özelliklere sahip. Yeni BlackBerry akıllı telefon, 3G (UMTS/HSDPA), Wi-Fi® ve GPS”in yanı sıra, güçlü işlemcisi sayesinde yüksek çözünürlüklü fotoğraf çekip görüntüleme imkanı da sunuyor. Optik trackpad”i (iz sürücü) sayesinde kolay gezinme, ses ve medya tuşlarıyla ise rahatlık sağlıyor. Flaş özellikli 3.2 MP kamerasıyla kaliteli fotograf olanağı, 32 GB”a varan depolama kapasitesiyle de kişisel içerik yükleme imkanı sunuyor.

Yeni BlackBerry Pearl 3G akıllı telefonu iki farklı model ve farklı parlak renklerle sunulacak. 9100 modeli 20 tuşluk QWERTY klavyesi sunarken, 9105 modeli 14 tuşluk geleneksel telefon klavyesi sunuyor. Her iki model, kelimeleri tamamlama ve daha hızlı yazma olanağı sağlayan SureType® yazılımını destekliyor. BlackBerry Pearl 3G akıllı telefonunun, piyasaya, farklı operatörlerle Mayıs ayından itibaren sunulması bekleniyor.

 

 

 

 

 

öte yandan RIM”ın duyurduğu BlackBerry® Mobile Voice System 5, Wi-Fi (kablosuz bağlantı) üzerinden sesli arama yapma olanağı sağlıyor. Kısaca “BlackBerry MVS 5” olarak bilinen sistem, Cisco® Unified Communications Manager ile çalışıyor. Bu da kullanıcılara, BlackBerry akıllı telefonları aracılığıyla ofis telefonlarını ve dahililerini kullanma imkanı sunuyor. Yeni sistem sayesinde, kullanıcılar BlackBerry akıllı telefon ve ofis numarası için tek bir numara kullanabilecek, Wi-Fi bağlantısı sayesinde BlackBerry akıllı telefonları üzerinden kurumsal aramalar yapıp, gelen çağrıları yanıtlayabilecek.

BlackBerry MVS 5 sayesinde,aramalar kurumsal telefon sistemi aracılığıyla yapılıyor. Böylece şirketler, uzun mesafe görüşme ve uluslararası roaming ücretlerinden tasarruf edebiliyor. Ayrıca çalışanlar da, BlackBerry akıllı telefonu ve ofis numaralarını aynı numara üzerinden kullanarak, aramaları BlackBerry telefonlarından ofis telefonlarına taşıyabilecek. BlackBerry MVS 5″nin bu yıl uygulamaya konulması bekleniyor.

 

Daha fazla bilgi için lütfen www.blackberry.com/pearl3G adresini ziyaret ediniz.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here