Ana sayfa Mobil BlackBerry Curve 9360

BlackBerry Curve 9360

0

Curve”de keskin kıvrım dönemi
 

BlackBerry”nin 2011 yılının ikinci yarısında piyasaya sunduğu Curve 9360, stilize BlackBerry görünümüne keskin hatlarla müdahale ediyor. Curve 9360″ın QWERTY klavyesi, daha önceki Curve”lere kıyasla daha hızlı yazı yazmaya olanak sağlıyor. Telefonun BlackBerry imzası taşıması ise kullanıcıya ayrı bir güven veriyor.

Şu sıralar çalkantılı dönemler geçiren RIM, BlackBerry Curve 9360 ile çalkantılı günleri geride bırakmayı amaçladığından, telefonun üstün özelliklerle donatılmış olduğunu göz önünde bulundurmakta fayda var. BlackBerry OS”in mobil işletim sistemleri dünyasında geride kalmaması açısından yenilikçi BlackBerry OS 7.0 ile birlikte gelmesi ise bizleri şaşırtmadı.
 

blackberry curve 9360
 
Telefonun inceliği 11 mm. Bu da BlackBerry Curve 9360″ı en ince Curve”lerden biri haline getiriyor. Şıklık ve elegantlık yarışında ipi göğüsleyebilecek potansiyele sahip BlackBerry Curve 9360, 2.44 inç ekran boyutuyla standart BlackBerry ekran boyutlarını korumaya devam ediyor. 2.44 inç ekran boyutu içerisinde 480×360 piksel çözünürlük sunan telefon, 246 ppi (pixel per inch) piksel yoğunluğuna sahip. Bu özellikler, BlackBerry Curve 9360″ı piyasadaki akıllı telefonlardan farklı olarak, HD video klibi oynatma veya ekran paylaştırma gibi konularda yarış dışı bırakırken, alışılagelmiş BlackBerry çizgisini koruması ve RIM”in bu çizgide inat etmesi dolayısıyla telefonu eleştiriye de açıyor.

Dahili 512 MB depolama alanına sahip telefonun ayrıca 512 MB da belleği bulunuyor. Barındırdığı RIM menşeili işlemci ise 800 MHz hızında çalışıyor.

 

RIM bu telefonda rakiplerinin aksine çift çekirdek veya güçlü donanım ve ekran olanaklarını kullanıcıya tanımayarak eleştiri oklarını yeniden üzerine çekebilir. Fakat bu aşamada hatırlatmamız gereken bir nokta bulunuyor. Curve, BlackBerry”nin orta segment sınıfında yer alan ve orta segmente rağmen güçlü bir akıllı telefon deneyimi sunan telefon serisi olma özelliğine sahip. Diğer bir deyişle, üst düzey akıllı telefon beklentilerini Curve 9360 ile karşılamayı beklemek yersiz olacaktır. Zira BlackBerry Curve 9360, kendisine has BlackBerry çizgisi dahilinde gayet tatminkar ve doyurucu özelliğe sahip bir telefon.
blackberry curve 9360
 
5 MP fotoğraf çekebilen BlackBerry Curve 9360, LED flaş içeriyor. BlackBerry”nin kamerasından her zaman övgüyle bahsedilmiştir. Curve 9360, bu övgüleri devam ettirecek türden kamerasıyla kullanıcıların karşısına çıkıyor. Testlerimizde de gördük ki BlackBerry Curve 9360, fotoğraf çekip paylaşma konusunda akıllı telefonlara öncülük eden anlayışını başarıyla devam ettiriyor. Yüz tanımlama, görüntü sabitleme, coğrafik bölge etiketleme gibi özelliklere sahip Curve 9360, VGA çözünürlükte de video kaydedebiliyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here