Ana sayfa Haber BlackBerry Athena tasarımı ortaya çıktı!

BlackBerry Athena tasarımı ortaya çıktı!

0

Firmanın geçen yıl oldukça beğenilen akıllı telefonu KEYone, fiziksel QWERTY klavyesi ve kaliteli donanımsal yapısıyla kullanıcıların takdirini almıştı. BlackBerry’nin eski günlerine dönüşü denilen bu cihaz diğer firmalarla kıyaslandığında çok küçük kalan 850bin adetlik satışa ulaşabilmişti fakat BlackBerry için bu sayı yeni bir model çıkarmaya yetmiş gibi görünüyor.

Tasarım olarak KEYone ile oldukça benzer olan Athena, bir BlackBerry ilki olarak çift arka kamerayı gösteriyor. KEYtwo ya da KEYone (2018) olarak adlandırılabileceğini tahmin ettiğimiz yeni model, kulaklık jakı ve USB-C portunu fotoğraflarda açıkça gösteriyor. Bunun dışında çok ufak, fark edilemeyecek klavye değişikliklerine giden BlackBerry, 3:2 oranlı dokunmatik ekranı da değiştirmemiş. Kompakt bir form faktörlü klavyeli Athena, yine öncülü gibi arka tarafında plastiğimsi bir yapıyla gelerek farklı bir tutuş deneyimi sunacak. 

BBF100-4 model numarasıyla listelenen Athena kod adlı telefon, KEYone’ın BBB100-X kod adıyla benzerlik taşıdığından bir ardıl olacağı düşüncesi daha da güçleniyor. Tasarımdaki benzerlikleri de hesaba kattığımızda yeni bir KEYone geliyor diyebiliriz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here