Ana sayfa Yazılım BlackBerry, 7.1 işletim sistemini tanıttı

BlackBerry, 7.1 işletim sistemini tanıttı

0

Yeni BBM, BlackBerry Traffic ve BlackBerry Travel güncellemeleri de duyuruldu

Bu yıl Tüketici Elektroniği Fuarı”nın (CES 2012) BlackBerry standında, BlackBerry 7 akıllı telefon kullanıcılarını geniş bir yazılım güncelleme çeşitliliği bekliyor. Research In Motion (RIM) BBM (BlackBerry Messenger), BlackBerry Traffic ve BlackBerry Travel uygulamalarının güncellemelerinin yanı sıra yeni BlackBerry 7.1 işletim sistemini (OS) de tanıtıyor. Yeni işletim sistemi ve uygulama güncellemeleri, anı yakalamayı ve paylaşmayı daha da kolay hale getiriyor.BlackBerry 7.1 gelecek birkaç hafta boyunca tüm dünyadaki operatörlerle sunulacak. BBM, BlackBerry Traffic ve BlackBerry Travel”e ise BlackBerry App World üzerinden ulaşılabilecek.

BlackBerry 7.1 işletim sistemi, BlackBerry kullanıcılarının bilgi ve içerik paylaşımını değiştirecek BlackBerry Tag adında yeni bir özellikle geliyor. Kullanıcılar, NFC uyumlu BlackBerry akıllı telefonlarını başka bir NFC uyumlu BlackBerry akıllı telefona dokundurarak, paylaşımlarını her zamankinden daha da kolay gerçekleştirebilirler. Anında BBM daveti yollayabilir, kontak bilgisini, belgeleri, bağlantıları, fotoğrafları ve diğer çoklu ortam içeriklerini paylaşabilir ve BlackBerry akıllı telefonlarını NFC özellikli bir Bluetooth cihazı ile de eşleyebilirler. RIM tarafından piyasaya sunulan ve ücretsiz bir uygulama olan BlackBerry Traffic (3.0 sürüm) ile bir yere gitmek şimdi çok daha kolay. BlackBerry Traffic, kullanıcının o anki trafik şartlarına göre tahmini varış zamanını hesaplıyor (ETA) ve artık el kullanılmadan yapılan bir sesli yönlendirme sistemi de içeriyor.

Piyasaya sunulan güncel BlackBerry Travel uygulaması ile tatil aktivitelerini planlama, rezervasyon, yönetim ve paylaşım da çok daha kolay. Yeni sürüm, oteller ve araç kiralama tekliflerini ya da havalimanından limuzin kiralama servislerini sunmak gibi içeriksel teklifleri de destekliyor. BlackBerry Travel, kullanıcının rezervasyon ve planlarını kaydedebilir ve eğer uçuşları rötar yapar ya da iptal edilirse hemen onları uyarabilir ve bu sayede kullanıcılar yeni bir uçuş bakmaya başlayabilir. Otomatik seyahat tarama özelliği, kullanıcının tüm seyahat detaylarını tek bir yerden görmesini sağlayacak şekilde, tüm seyahat detaylarını bir araya getirir.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here