Ana sayfa Mobil BlackBerry 6 ile dokunmak yetecek (Video)

BlackBerry 6 ile dokunmak yetecek (Video)

0

 

Mike Lazaridis BlackBerry 6’ya dair ipuçları verdi

 

Blackberry’nin üreticisi RIM’in CEO’su ve Başkanı Mike Lazaridis, WES 2010’daki sunumunda gelecek yıl lansmanı gerçekleştirilecek BlackBerry 6 hakkında önemli açıklamalar yaptı.

Sıra dışı kullanıcı  deneyimi sunmayı vaadeden yeni BlackBerry 6, güçlü ve eğlenceli özelliklere sahip. Bu özelliklerden bazılarını ise şöyle:

– Yeni grafikler, animasyonlar ve geçişler de dahil olmak üzere daha canlı görseller
– Yeni WebKit tarayıcısı; hızlı, zengin taramalar yapmak için etkili ve çok duyarlı
– Tarama esnasında, resimler görüntülenirken benzeri faaliyetlerde çoklu dokunuş desteği
– Grafiksel ve içeriğe duyarlı açılabilir menu pencereleri
– Yeniden tasarlanmış ana uygulamalar ve yeni kullanıcı arayüzlü bir medya oynatıcısı
– Yeni ana ekran deneyimi, içeriğe göre çeşitli görüntüleme seçenekleri
– RSS entegreli  yeni uygulama ve sosyal ağ beslemeleri

Biz bu kadar anlatalım siz en iyisi videoyu izleyerek kendiniz görün.

Diğer taraftan BlackBerry, uygulama geliştiricileri için “Süper Uygulamalar” başlığında bir yarışma duyurdu. Toplam ödül değeri 1.5 milyon doları bulan yarışmaya ilişkin bilgileri, diğer sayfada bulabilirsiniz.


 

 

Mobil uygulama geliştiricilerine gün doğdu. Akıllı telefon BlackBerry”nin İş Ortakları Fonu (Blackberry Partners Fund™ Developer Challenge) bu yıl üçüncüsü gerçekleşecek olan “Süper Uygulamalar -Super Apps” yarışmasını başlattı. Toplam ödülün 1.5 milyon doları bulduğu yarışmaya Türkiye’den de uygulama geliştiricileri katılabilecek. Yarışmaya başvurular 6 Eylül 2010’a kadar yapılabilecek.

Bu çerçevede geliştiricilerin BlackBerry Uygulama Platformunun eşsiz özelliklerinden yararlanan yeni uygulamalar geliştirmeleri bekleniyor.  Yarışamaya katılmak isteyen adaylar, başvurularını buraya tıklayarak açılan sayfadan yapabilir.

Jüri, uygulamaları Verimlilik, Eğlence & Oyun, Bilgi, Paylaşım, Gezinme & İnceleme, Multimedya ve Konuya Hakimiyet gibi 7 farklı kategoride inceleyip değerlendirecek. Bölgesel Seçmelerin 27 Eylül 2010 haftasında açıklanacağı yarışmada her kategorinin yarı-finalistleri 1 Kasım 2010″da duyurulacak. Bölgesel finalistler ve kazananlar ise 18 Kasım 2010″da açıklanacak.

 4 Bölgenin birincilerine kişi başı 85,000 dolarlık ödül verilecek. Ayrıca, uygulama promosyon hizmetleri, BlackBerry akıllı telefonlar, BlackBerry App World™ uygulama dünyasında pazarlama desteği ve BlackBerry® Alliance Program”da Elite üyelik de dahil olmak üzere birçok ödülden kazanacak. 28 Bölgesel yarı-finalistlerinin her biri 16,000 dolar değerinde ödül paketi kazanırken, 12 Bölgesel finalist için bu rakam 35,000 dolar olacak. 400 Bölgesel Seçilen ise başvuru gerçekleştirdikleri için bir BlackBerry akıllı telefon kazanacak.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here