Ana sayfa Haber Bixby tuşunu bütünüyle devre dışı bırakan güncelleme yayınlandı

Bixby tuşunu bütünüyle devre dışı bırakan güncelleme yayınlandı

0

Galaxy S8, S8+ ve Note 8 kullanıcıları için hayatın ayrılmaz bir parçası haline geldi Bixby. Kimileri bu fonksiyonu benimserken, bazıları ise hiç kullanmıyor. Kullanmama taraftarı olan kullanıcıların işini kolaylaştıracak bazı yazılımlar ise Samsung tarafından etkisiz hale getiriliyordu.

Ama artık köşe kapmaca oyunu sona erdi. Samsung”un son yaptığı güncelleme ile artık Bixby”nin ayarlarından yapılacak olan ayarlama ile Bixby tuşuna basılsa bile “Bixby Home” devreye girmeyecek, cihaz uyku modundan çıkmayacak.

Yaklaşık bir buçuk ay kadar önce Bixby tuşunun işlevini devre dışı bırakan küçük bir anahtar güncellemesi yapmıştı. Fakat bu değişikliğe rağmen tuşa basıldığında telefon uyku modundan çıkıyordu. Aslında çok da sorun çıkaracak bir durum olmamasına rağmen, bazı kullanıcıların bu durumdan rahatsız oldukları bildirimlerini alan firma, yeni bir güncelleme yayınlayarak, tuşun bütünüyle devre dışı kalmasını sağladı.

Güncellemeyi almak için Galaxy Uygulamaları > Uygulamalarım > Güncelleme başlığına geldiğinizde Bixby hizmetleriyle ilgili bir dizi güncelleme gözünüze çarpacaktır. “Hepsini Güncelle” seçeneğine tıklayarak, son güncellemeyi telefonunuza indirmiş olacak, ve artık Bixby tuşunun verdiği rahatsızlıktan ilelebet kurtulmuş olacaksınız. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here