Ana sayfa Haber Bixby misali yapay zeka tuşu trendi LG G7 ThinQ ile devam edecek...

Bixby misali yapay zeka tuşu trendi LG G7 ThinQ ile devam edecek gibi

230
0

Sızdırılan fotoğraf ve teknik özellikler sayesinde LG’nin yeni öncü modelini ilk olarak Şubat ayında görmüştük.  G serisinin son modeli olan cihazla ilgili olarak bugün yapılan bir haberde, yeni fotoğraf ve teknik özellikler yayınlandı. En önemlisi de telefonun yan tarafında bulunan, LG’nin yapay zeka özelliği için ayırılmış olduğu düşünülen butonun varlığı. 

Yapısal şişkinlikten öte işe yaramayan bir buton olarak görülen ‘yapay zeka butonu’ kavramı ilk olarak Bixby asistanının kullanımı için ayırılan tuşla birlikte getirmişti Samsung. Bugün çıkan haber, LG’nin de yeni G7 ThingQ modelinin sağ ya da sol tarafına bu tip bir buton yerleştirerek, Samsung’un başlattığı trendi devam ettireceğinin işaretini verdi. Tabii bu butonun Bixby klonu olmaktan çok, yapay zeka destekli bir kamera özelliği olması ihtimali de var. LG Şubat ayında V30S ThinQ modelinde bulunan yapay zeka özelliklerinin tanıtımını yapmıştı. G7’nin de bu özellikleri taşıyacağı ve ThinQ adını taşıyan ikinci telefon olacağı düşünülüyor (Okunuş şekli Tink-Kû).

Son sızıntıda aynı zamanda cihazın ekran boyutunun 6.1 inç olabileceği, ekran kenarlığının çok az olduğu ve diğer Android kopyalarında olduğu gibi ekranın üst tarafında bir çıkıntı olacağı iddia ediliyor. Açma kapama tuşu ise telefonun sağ tarafında yer alıyor. 

Telefonun resimlerini Şubat ayındaki sızıntılarda görmüştük zaten ama, bugünkü sızıntılar da bu görselleri ve teknik özellikleri doğrular nitelikte. G7 ThinQ, Snapdragon 845 işlemci, 4GB RAM, 64 GB SSD hafıza barındırıyor. 8 megapiksel çözünürlükte selfie kamerası bulunan cihazın arka tarafında 16 megapiksel çözünürlükte iki adet kamera ve bir de parmak izi okuyucusu yer alıyor.

Bugün yayınlanan fotoğraflar aynı zamanda cihazın Amerika’da ön deneme aşamasında olduğunu doğruluyor. Bu durum telefonun Mayıs ayı içerisinde piyasaya çıkarılabileceğine işaret ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here