Ana sayfa Haber Bitcoin Yatırımcıları İflas Etmeye Başladı!

Bitcoin Yatırımcıları İflas Etmeye Başladı!

0

Belkide bugüne kadar hiçbir para birimi bu kadar sert bir şekilde değer kaybetmedi. Kripto paralar ile ilgili ortaya çıkan sert düşüşler, piyasalarda korku havası oluşturdu. Bundan çok kısa bir süre önce 20 bin dolar civarlarını zorlayan Bitcoin, şu anda 4 bin dolar gibi bir seviyede ve aşağı çakılıyor.

Tam olarak kimse; kripto para birimlerinin neden bu kadar sert bir düşüş yaşadığını anlamasa bile, iflas haberleri teker teker gelmeye başladı. Bu durumdan en çok etkilenenler ise, kripto para madenciliği yapan kişiler olduğu söylenebilir.

Bitcoin En Çok Hangi Ülkeleri Vurdu ?

Bundan kısa bir süre önce, Venezuela hükümeti bile kripto para birimlerine geçeceklerini söylemişti. Ancak bu kadar sert bir düşüşün yaşanması, planları alt üst etti.

Bitcoin madencilik ve Blockchain şirketi Giga Watt ise, iflasını isteyen bir diğer kuruluş oldu. Bu şirketin 70 milyon dolar gibi bir borcu olmasına rağmen, şu an için mal varlığının 50 bin dolar olduğu söylendi.

Uzmanlar bu konuda ikiye ayrılmış durumda. Kimisi düşüşün geçici olduğunu ifade etse bile, büyük bir çoğunluk kalıcı olduğu kanaatinde. 2019 mayıs ayına kadar tablonun netleşmesi bekleniyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here