Ana sayfa Haber Bitcoin bir saatte 3.000$ artarak inanılmaz değerlere ulaştı!

Bitcoin bir saatte 3.000$ artarak inanılmaz değerlere ulaştı!

0

Yoğun yüklenmeden dolayı Coinbase”in alt yapısına yüklenme olduğu görüldü. Konuyla ilgili olarak Twitter”a yazan kullanıcılar, kayıt trafiği nedeniyle hesaplarına girişte sorun yaşadıklarını bildirdiler.

Amerika”nın en büyük kripto para alım ve satım platformu olan firma, bitcoin”in fiyatı yeni yüksek değerlere roket misali yükseldikçe birkaç kez devre dışı kaldı. Kripto para borsası geçtiğimiz Cuma günü bir saat kadar devre dışı kalmıştı. Yaşanan büyük bir sorundan iki gün sonra kullanıcılar bitcoin hesaplarına ulaşamamışlardı.

Perşembe günü Bitcoin”in fiyatları farklı piyasalarda önemli aralıklarla satışa sunuluyordu. Bitcoin piyasalarının henüz olgunlaşmamış olması nedeniyle fiyatlarda tutarsızlıklar yaşanıyor. Bu tip bir durum reel işlem yapan piyasalarda hiç görülmemiş bir şey. örneğin 19.48″de Bithumb”da 19.141$”dan işlem gören bitcoin, aynı saatlerde Bitfinex”te 14.573$”dan işlem görüyordu.

New York Stock Exchange ya da Nasdaq gibi geleneksel borsaların sahip oldukları alt yapıya sahip olmayan kripto döviz borsaları, rekor işlem hacimlerinden ötürü baskıya maruz kalıyorlar.

24 saat içerisinde gerçekleşen ticaret hacmi Perşembe günü itibariyle rekor kırarak 28 milyar dolara ulaştı. Bu oran, New York Stock Exchange”in ortalama bir ticaret döneminde gerçekleşen 50 milyar dolar değerindeki tahvillerin yarısından daha fazla.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here