Ana sayfa Makale Bitcoin 2018’de de yükselecek mi?

Bitcoin 2018’de de yükselecek mi?

0

çok iyimserler,  yakın zamanda yapılan Lendedu”nun anketine katılanların dörtte üçünden fazlası, 2018’de kripto parada  daha fazla getiri göreceğine inanıyor.
Bitcoin şu anda ilginç bir yerde. Bir yıl inanılmaz bir büyüme sonrasında bazıları tehlikeli bir köpük oluştuğuna inanıyor; bazıları geleceğini başarılı görüyor. Yatırıma karşı dikkatli olan pek çok ekonomist olsa da Kasım başında yapılan bir ankette, mevcut yatırımcıların çoğu bitcoin”in geleceğinin son derece güçlü olduğuna işaret ediyorlar.

Araştırmaya katılan 565 bitcoin yatırımcılarının yüzde 77″si, bitcoin”in 2018″de 2017″yi de aşarak yatırımlarına kazandıracağına inanıyor.  Bu bağlamda, 2018 yılının sonuna kadar tek bir bitcoin”in 250 bin dolardan fazla bir değere sahip olması bekleniyor. Bu, en tutkulu bitcoin destekçilerinin çoğuna bile şaşırtıcı gelebilir; daha tutucu tahminler bitcoin”in 2021 yılına kadar bu rakamlara ulaşabileceğini söylüyor.

 

Yine de, belki de bu güvenin nedeni, ankete katılanların yüzde 40’ının 2018’de herhangi bir bitcoin satmayı planlamadıklarını iddia etmesidir. Bununla birlikte, yüzde 30’tan fazlası satacaklarını söylediğinden, sonuçlar bu konuda biraz daha yüksek çıkmış olabilir. Anket katılımcıları bekledikleri kazançlar için pek suçlanamazlar.
Lendedu tarafından yapılan ankete katılanların yaklaşık dörtte biri, 2018 yılında bitcoin yatırımlarını artırmak istediklerini belirtiyorlar, bu yüzden bazı paralar satılsa bile yatırımcıların büyük çoğunluğu mevcut yatırımları iki katına çıkarmaya çalışıyor.

Birtakım bitcoin yatırımcılarının ve yorumcuların en önemli endişelerinden biri, hükümet düzenlemelerinin bitcoin”in ABD’de ve gelişmekte olan ülkelerdeki büyümesini durdurup durduramayacağı. Bu gözönüne alındığında, ankete katılanların neredeyse yarısının hükümetlerin 2018’de bitcoin düzenlemesi yapacağını düşünmediklerini söylemeleri hiç de şaşırtıcı değil.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here