Ana sayfa Haber Birinci akıllı telefon başkaldırısı yakın!

Birinci akıllı telefon başkaldırısı yakın!

0

Henüz çıkmış ve çoğu kullanıcının da gıpta ile baktığı akıllı telefonları, gözünü kırpmadan yere atıp, kurşun sıkıp (!), üzerinden vinç geçiren, okyanusa fırlatan teknoloji meraklıları özellikle YouTube kanallarında yayınladıkları “test” videoları, büyük bir akıllı telefon başkaldırısına neden olabilir. İleride bu durum, Twitter‘da #direnakıllıtelefon hashtagi ile birlikte tartışılabilir. 

Bu konuda en mağdur firma ise şimdiye kadar üzerine ağır silahla kurşun sıkılan iPhone 6‘nın üreticisi Apple. İlk olarak şikayetlerin doğrultusunda videolu olarak gerek şikayetleri aydınlatmak amacıyla gerek viral reklam çalışmaları olarak iPhone 6 Plus, eğilip bükülme sınavlarına mağruz kaldı. Şimdi de aynı durum Samsung Galaxy Note 4‘ün başına geldi ve iPhone 6 Plus‘ı büyük bir çaba ile bükmeye çalışan aynı kişi, bu sefer işkence masasına Galaxy Note 4‘ü oturttu. 

Şu kesin ki; firmalar aslında bu tarz deneylerden veya testlerden çok da memnun değil. Elbette, kullanıcılarının sağlamlık konusunda emin kalmalarını istiyorlar fakat henüz çıkmış bir cihazın, üzerine kurşun sıkmak için değil, kullanılmak üzere piyasaya sürüldüğünü söylüyorlar!

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here