Ana sayfa Haber Bird Box Netflix’te Rekor Kırdı

Bird Box Netflix’te Rekor Kırdı

0

Netflix 28 Aralık’ta yaptığı açıklamada, 45 milyondan fazla hesabın Netflix orijinal korku filmi Bird Box’ı 7 gün içinde izlediğini ve bunun yayın akışı için rekor kıran bir ilke imza attığını açıkladı.

Bird Box Toplam İzleyici Sayısı

Netflix’in ifadesinde birçok değişken var. Bir hesap bir kişiye veya tüm aileye hizmet verebileceğinden, 45 milyon hesap tam olarak belirli bir izleyici sayısına çevrilmemektedir.


Netflix herkesin bildiği üzere izleyici sayısını halka açık tutmaz. Bu da doğru izleyici sayısını belirlemeyi zorlaştırır. Bu, gişe numaraları yetkili gişe takip firmaları tarafından onaylanan tiyatro yayınlarına sahip Hollywood stüdyolarından farklıdır.

Şirketin üçüncü çeyrek kazanç raporuna göre, dünya genelinde 79 milyon aboneye sahip olan bu abonelerin yaklaşık 58 milyonu ABD’dedir. Netflix, Bird Box izleyicilerinin çoğunluğunun coğrafi olarak nerelere dayandığı konusunda yorum yapmaz.

Ancak bu hesaptan bile, izleyicilerin büyük bir çoğunluğunun ABD’ de olduğu söylenebilir.
Bir Netflix sözcüsü, belirli veri toplama yönteminin içeriğinin geri kalanı için değil, yalnızca Bird Box için geçerli olduğunu ekledi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here