Ana sayfa İnternet Birçok Google hizmeti yasaklandı

Birçok Google hizmeti yasaklandı

0

TİB Google’a ait bazı IP’lerin erişimini engelledi
 

Telekomünikasyon İletişim Başkanlığının (TİB) kararıyla Google’a ait bazı IP’lere “hukuksal nedenlerden dolayı” erişimin engelleneceği öğrenildi.

Bazı ADSL firmaları ve servis sağlayıcılar tarafından abonelerine gönderilen bilgilendirmeye göre, erişimi engellenen IP’ler dolayısıyla Google’in bazı uygulamalarına erişememe veya erişimde yavaşlıklar yaşanıyor.
 


 
Kısıtlanan IP’ler nedeniyle, Google Analytics, Google Maps, Google Docks ve Google Translate, Google Video ve Google Earth gibi hizmetlere kullanıcılar ya erişemiyor, ya da çok yavaş çalışıyor. özellikle DNS değişikliği yapan internet kullanıcılarda bu Google bileşenleri hiç çalışmıyor.

Bazı değerlendirmelere göre ise, TİB’in bu kararının Youtube yasağını DNS değiştirerek delen kullanıcılara yönelik bir önlem. Google’a ait eski Youtube IP’leri değiştirildiğinde şu an kullanılan yaygın DNS’ler devre dışı kalıyor.

Peki 30 Ekim 2008 perşembe tarihli Penguen kapağını görmek ister misiniz? Sanki bugünü önceden görmüş gibi bir kapak bakmanızı tavsiye ediyoruz. Bir sonraki sayfada…
 

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here