Ana sayfa Haber Bir uzmana göre Bitcoin 3 yıl içerisinde 20.000 dolara ulaşacak

Bir uzmana göre Bitcoin 3 yıl içerisinde 20.000 dolara ulaşacak

0

Bitcoin son zamanlarda sürekli yükselişte. Bugün dünyanın ilk ve en popüler kripto parası olan bitcoin, 4.500$ değerinde. Bitcoin şu an itibariyle altından üç kat daha değerli. Ronnie Moas adlı bir araştırmacıya göre bu henüz buzdağının görünen bölümü.

Moas, CoinDesk”e kripto piyasası ile ilgili tahminleri hakkında konuştu. Ona göre tüm kripto paralar önümüzdeki 10 yıl içerisinde 2 trilyon dolar değerinde olacak. Şu andaki değer olan 150 milyar dolara oranla oldukça yüksek bir sıçrama. Moas, kripto piyasası ile 90″lı yılların “dot-com patlaması” arasında doğrudan bir paralellik görüyor (dot-com boom, hızla yükselen fakat nasdaq”ta çok ciddi değer kaybına uğrayarak sönen bir ekonomik olaydı).

“Amazon ve Google yatırımcılarının yıllar önce hisse senetlerinin yüzde bir kaç yüzün üzerindeki artışla 100$, 200$’lık değerlere ulaşmasıyla ilgilendikleri gibi ilgilenmiyorum artık Bitcoin”in yükselişiyle. Zira bugün her iki hisse değeri de 900$”ın üzerinde. Nerede bulunduğumuz değil önemli olan, bilakis nereye gittiğimiz. Bunun bir balon olduğunu düşünmüyorum” diyor Moas.

Moas özelde Bitcoin ile ilgili olarak fiyatların önümüzdeki üç yıl içerisinde 15.000$-20.000$”a doğru artışına devam edeceği tahmininde bulunuyor.

2008 emlak krizini öngörebilen Peter Schiff gibi diğer yatırımcılar ise Bitcoin ve diğer kripto paraların balon olduklarını düşünüyorlar. Fakat henüz geleceği görecek bir yöntem keşfedilemediği için kripto para piyasasının ne yönde seyredeceği merak konusu. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here