Ana sayfa Haber Bir LG G5 daha tanıtılacak mı?

Bir LG G5 daha tanıtılacak mı?

0

LG G5 tanıtıldı ama beklediğiniz gibi çıkmamış olabilir. özelliklere bakılırsa tasarımdaki eksiklikler tamamladığını görüyoruz ancak tasarım açısından “eh işte” diyebilirim. LG G5’in başta dikkat çekici özelliği Bang&Olufsen yazılım ve donanım desteği oldu. LG G serileri müzik ve ses açısından rakiplerinden fazla aşağıda kalmıyordu, böylece bir (+) özellik eklenmiş oldu. Aslında LG G5 ile ilgili geçen hafta yaptığımız haberde LG G5’te Harman/Kardon desteği olacağını söylemiştik, bununla ilgili notları da ilerleyen günlerde paylaşacağız.

LG G5, LG’nin 2 nesildir ısrarla sürdürdüğü 5.5″ ekran boyutunu da geride bıraktı. Nexus 5X’lerde de olduğu gibi LG G5‘te de 5.3″lik bir ekran kapasitesi var. 2560×1440’lık ekran çözünürlüğü, LG V10’da bulunan Always-On özelliği ve IPS Quantum teknolojisiyle destekleniyor. Bu IPS Quantum teknolojisi defalarca LG’nin G serisine eklediği özellikler arasında ve bu özellik LG’nin OLED TV’lerde de bulunduruluyor. LG’nin daha öncesinde yaptığı, CES ve IFA fuarlarında tanıttığı OLED TV’lerdeki yeni Quantum teknolojiyi hemen ardından gelen MWC fuarlarındaki LG G modellerine uyarlardı ancak söylemeliyim ki, LG G5’teki Quantum teknoloji LG G4’tekiyle aynı nesil.

LG G5’in en hoş özelliği 2 TB’a kadar yükseltebilen hafıza seviyesi olduğunu söyleyebilirim.

Tanıtılan bu LG G5‘in ürün ailesi içerisindeki giriş seviyesi olduğu söyleniyor. Yani bunun yanısıra bir LG G5 daha tanıtılacak. Bu beklenen LG G5‘in 5.5″ ekranla değil 5.7″lik bir ekranla ve Android değil Windows 10 Mobile ile tanıtılacağı gelişmelerin detayları içerisinde. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here