Ana sayfa Haber Bir köpeğin umudu

Bir köpeğin umudu

0

Köpek – insan ilişkisinin en büyük noksanıdır; küçüklüğünde bize çok tatlı ve sevecen gelen köpekler büyüdüklerinde sahipleri veya liderleri tarafından eğitim eksiklikleri yüzünden sokağa bırakılır. Bir köpeğe, köpek olmasından çok şirin bir bebek veya evin süsü olarak davranıldığında köpekler, ağır travmalar yaşar ve geçmişteki halinden pek fazla iz taşımazlar. Sonrasında da, “o kadar da tatlı değilmiş bu” diyerek aileleri tarafından sokağa atılırlar. 

Youtube videosunda köpek dostumuz da, ailesi tarafından aylar önce sokağa atılmış ve sokaklara alışkın olmadığı ve ailesi tarafından daha önce sosyalleştirilmediği için aylarca çalı içerisinde yaşadı. Doğum yaptığı esnada, mahalle sakinleri tarafından fark edildiğinde videodaki gibi bir kurtarma operasyonu ortaya çıkıyor.

 

 

 

Köpeğinizin, bir köpek olarak kalmasını sağlamak veya sizi zorlayacak davranışlardan kaçınmak için:

-Lütfen, elden mama vermeyin. Her zaman kabını kullanmalı. Masada onun sevdiği bir gıda olsa dahi, mutlaka o mamayı kabında yemeli.

-Aranızda mekan anlayışı geliştirin. örneğin, misafirler geldiğinde salonda dolaşmamalı, “senin yerin bahçe” veya “senin yerin koridor” tavırı ile aranızda ince bir çizgi olmalı.

Köpekleriniz havladığında, ağladığında onları sevmeyin veya sakinleştirmeye çalışmayın.

-Dışarı çıkardığınızda eğer çok ölümcül bir kavga değilse, kesinlikle ayırmayın. Onlar halleder kendi aralarında.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here