Ana sayfa Haber Bir iPad Pro “S” söz konusu

Bir iPad Pro “S” söz konusu

0

Apple’ın eylül ayında tanıttığı, kurumsalı hedeflediği iPad Pro modeli henüz tam olarak satışa sunulmasa da iPad Pro‘nun şimdiden alıcıları tamamlandı bile. Genelde mimarlık şirketleri, üniversiteler, havacılık şirketleri iPad Pro’ya ilgi gösterirken kalem ile kullanılması nedeniyle güzel sanatlar konusunda iş yürüten kurumlar da iPad Pro’nun alıcıları arasında. 12.9″lik ekranı nedeniyle ve yanında bir de stand klavye olması nedeniyle mobil kullanım konusunda firmalara farklı hizmetler sağlayacağı kesin. iPad Pro’nun Türkiye satış tarihi kasım olarak görünüyordu ve Türkiye’de Surface Pro ailesinin satışlarının da kısıtlı şekilde yapıldığını göz önünde bulundurursak, bu cihazın Türkiye’deki potansiyeli oldukça geniş ve yüksek. Ek olarak iPad Pro için iOS 9’a getirilen çoklu işlev görevleri de beklentileri yükseltiyor.

iPad Pro ile ilgili kesin olumlu veya kesin bir olumsuz görüş sağlamak mümkün değil, daha ne olduğunu anlamadan iPad Pro’nun bir kardeşinin daha 2016 yılının 2. çeyreğinde tanıtılabileceği konuşulmaya başlandı. Bir mobil cihaz olma nedeniyle iPad ProS gibi bir isim şimdilik gündeme gelmeye başladı, diğer iPad aileleriyle ayrılması için iPad Pro 2, iPad Pro 3 gibi isimler, iPad Pro için beklentilerin dışında.

Tarih tam olarak belli değil. Apple geçtiğimiz yıl da 2 tane lansman gerçekleştirmişti, birinde MacBook ve Apple Watch tanıtılmışken ardından iPhone 6s ailesi tanıtıldı. Büyük ihtimalle iPad ProS isimiyle birden ortaya çıkan model nisan’da gerçekleştirilmesi beklenen Apple Keynote‘unda tanıtılabilir. Bu modelin ise 12.9″ boyutunun dışında 10.1″lik bir boyutla gelmesi de notların arasında.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here