Ana sayfa Haber Bir ilki başaran Samsung internete bağlanamayan yeni telefonunu duyurdu

Bir ilki başaran Samsung internete bağlanamayan yeni telefonunu duyurdu

0

İnternete bağlanamayan bir akıllı telefon haberi sıklıkla rastlanır cinsten değildir ama, Samsung”un yeni Galaxy J2 Pro (ki, internete bağlanamıyorsa “pro” olmayı hakketmiyor demektir) model akıllı telefonu, internete bağlanılmaması için özel olarak tasarlanmış. Şaka yapmıyoruz. Göründüğü kadarıyla öğrenciler ve yaşlılar için yapılmış J2 Pro”da hücresel veri bağlanabilirlik özelliği bulunmuyor.

Samsung”un basın açıklamasında öğrencilerin internette gezinmek yerine derslerine konsantre olmalarını sağlamak için telefonun 3G, LTE ve Wi-Fi gibi mobil veri bağlantılarının bloke edildiği söyleniyor. Cihaz aynı zamanda internette gezinme meraklısı olmayan yaşlı insanlar için de idealmiş.

Yani Google, Twitter, online müzik, Youtube gibi servisler bu telefonda kullanılır olmayacak. Arama yapma, sms gönderme, resim ve video çekme gibi çevrimdışı ortamda yapabileceğiniz her şeyin yapılabildiği cihaz, daha çok “Taşınabilir Medya Oynatıcısı” şeklinde işlev görüyor.

Telefonun teknik özellikleri ise oldukça sıradan: 5 inç qHD AMOLED ekran, 1.4 GHz quad-core çip, 1.5 GB RAM, microSD kart hafıza girişi (dahili hafıza bulunmuyor) ve 2.600 mAh batarya. Arka yüzde 8 megapiksel çözünürlüğünde, ön yüzde ise 5 megapiksel çözünürlükte birer kamera bulunuyor.

Tüm bu özelliklerin fiyatı ise 185$ ! çok daha ucuza, daha iyi özelliklerde ve üstelik internete bağlanabilen telefonlar olduğunu göz önünde bulundurursak, fiyat tam anlamıyla berbat.

Gerçek anlamda bir internet bağımlısıysanız, sıradan bir telefon almak daha mantıklı. Bu telefonla isteseniz de selfie çekmek gibi bir eğilim içinde olamazsınız, zira alet internete bağlanamıyor.

Bereket versin J2 Pro sadece Güney Kore”de piyasaya sürülecek. Bu da demektir ki elinize geçme ihtimali oldukça düşük.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here