Ana sayfa Haber Bir göz doktoru olarak AOC

Bir göz doktoru olarak AOC

0

AOC’ın mühendisleri, yeni ekran koleksiyonlarında kullanılması için yeni teknolojiler ve materyaller geliştirdi. Ekran başında geçirilen uzun sürelerden doğan risklerin azaltılması için çözümler bulundu. Bu probleme yönelik 22″ ve 24″ iki yeni ekran, yeni nesil teknolojilerle ve materyallerle donatıldı; Anti-Blue Light ve Flicker FREE yazılımları. Retina yorgunluğu gibi oluşan sağlık problemlerine değinen AOC’un Anti-Blue Light teknolojisi, renklerin doğallığını etkilemeden zararlı mavi ışıkları %90 ve üzeri seviyede engelliyor. Bununla birlikte Flicker FREE teknolojisi, göz yorgunluğunu da önleyecek bir yazılım.

Ar-Ge’cilerin araştırmalarına göre ekran aygıtlarının mavi ışığı, göz retinası yorulmalarına neden oluyor. Sonuç olarak yaşa bağlı göz bozulmaları (ARMD) ekranların maruz bıraktığı mavi ışık sebep oluyor. Ekranların yaydığı zararlı mavi ışığı azaltmaya yönelik yapılan önceki çalışmalar, temel olarak yazılım temelli veya ek gözlüklerle yapılırken, üreticiler renklerin doğallığından ve doğruluğundan ödün vermek anlamına geliyordu. AOC, Anti Blue Light özellikli E2276VWM6 ve E2476VWM6 ürünleriyle, dalga boyu oklarını zararlı olan 450 mm düzeyinden daha güvenli olan 460 mm düzeyine çeken özel bir LED materyaline dayanıyor. 

Bu materyal, yazılım ve teknolojilere ek olarak Flicker FREE teknolojisi de göz sağlığı için hassas bir konu. Canlı ve parlak renklerin yanı-sıra 1970×1080 Full HD çözünürlük sunulurken, Android kullanıcıları için yüksek çözünürlüklü bağlantı işlevine sahip HDMI girişi mevcut. Bu yeni modeller, canlı ve doğru renklere ek olarak titreşimleri engelleyerek göz sağlığı korumasını iki katına çıkarmış oluyor.

AOC, iki model için de yerinde değişim paketini içeren 3 yıllık bir garanti sunuyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here