Ana sayfa Haber Bir fotosafari hikâyesi

Bir fotosafari hikâyesi

0

6 fotoğrafçının bir araya gelerek oluşturduğu topluluk, gerçekleştirdiği proje ile Anadolu”nun bilinmeyen köylerinden birini fotoğrafçıların ilgi odağı haline getirdi

6 fotoğrafçının bir araya gelerek oluşturduğu Devrek Fotoğraf Topluluğu (DEVFOT) üyeleri Mine çetin, Kahraman Bekçili, İlker Akalınlı, Dilek Sarıoğlu, Şahin Karakulunç ve Erdoğan Akçabelen”in proje kapsamında çektiği fotoğrafların internette yayınlanmasıyla birlikte amatör ve profesyonel fotoğrafçılar Gürbüzler Köyü”ne akın etmeye başladı. Fotoğraf grupları ise fotosafariler düzenleyerek, köye günübirlik geziler başlattılar.
 
Anadolu”nun küçük ve şirin bir kasabası olan Devrek”teki amatör fotoğrafçılar kendilerini geliştirmek ve birbirine destek olmak için bir araya gelip, DEVFOT”u kurdular. Gürbüzler Köyü”nün güzlelliklerini anlatan bir arkadaşlarının, kendilerini köydeki evlerine davet etmesiyle de Gürbüzler Köyü ile tanıştılar. DEVFOT üyelerinden İlker Akalınlı, o günü ve projenin ortaya çıkmasını şöyle anlatıyor: “Güzel bir kış günüydü ve harika bir köy kahvaltısı ile güne başladık. Her mahallede kurulan semaverler, köy fırınlarından çıkan sıcacık ekmek ve pidelerin bıraktığı tad eşliğinde çomu Mahallesi”nin kendine özgü ahşap evlerini fotoğrafladık. O gün zamanın nasıl geçtiğini anlayamadık. Sonraki ziyaretlerimizde de devam eden bu olumlu hava, köy halkının talebiyle bir projeye dönüştü.”
 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here