Ana sayfa Haber Bir ağ standartı düşünün cihazların pil ömürünü de uzatabilir

Bir ağ standartı düşünün cihazların pil ömürünü de uzatabilir

0

TP-LINK‘in raporuna göre, yeni nesil ağ standartlarından olan 802.11ac prensibi, yüksek hız, daha geniş kapsama alanı gibi faydalarının yanısıra mobil cihazların pil tüketiminde de tasarruf sağlayabiliyor. Resmi verilere göre, bu standartın 3 kat daha hızlı olduğu kaydedilirken bu hız aktarımını daha verimli yapabildiği için şarz konularında da iyi işler çıkarabildiği ortaya çıktı. Tam olarak rapora göre:

“802.11ac destekli modem/router ile ağa dahil olan cihazlar tüm işlemleri üç kat daha hızlı yapıyor. Bu sayede güç tüketimi de daha az oluyor. Veri aktarımından sonra cihazlar uyku moduna geçerek enerji tüketimini en aza indiriyor. Bu sayede sadece zamandan değil, enerjiden de tasarruf edilmiş oluyor. özellikle şarj sorunu olan mobil cihazlarda bu çok daha önemli bir avantaj sağlıyor. Akıllı telefon, tablet bilgisayarların pil ömrü uzamış oluyor.”

Ayrıca rapora göre 802.11ac prensibi Wi-Fi hızıyla birlikte çift kanal desteği ile bağlantı kalitesini de yükseltebiliyor. AC destekli ürünler aynı zamanda kapsama alnını genişletebilen teknolojilere sahip. Böylece bilindiği gibi daha geniş ve kaliteli ağ bağlantıları yakalanmış olunur. 

TP-LINK, AC destekli model yelpazesi açısından geniş aileye sahip. Modemler, Routerlar, Menzil Genişleticiler, USB Adaptörler gibi farklı ürün aileleri 802.11ac prensibiyle hayat buldu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here