Ana sayfa Oyun BioShock 2

BioShock 2

0

Big Daddy artık sizin kontrolünüzde

Ellinin üzerinde “Yılın Oyunu” ödülü kazanmış, dünya çapında 2,5 milyondan fazla satmış Bioshock”un devam oyunu olan BioShock 2, birinci şahıs aksiyon oyunlarını sevenleri unutulmaz Rapture dünyasına geri dönmeye çağırıyor. Uzun zamandır heyecanla beklenen BioShock 2, 2K Marin, 2K Australia ve Digital Extremes tarafından geliştirildi ve oyunculara birinci şahıs savaşlar, inanılmaz bir hikaye anlatımı ve benzersiz çokluoyuncu özellikleriyle gerçekçi bir deneyim sunmak üzere tasarlandı.
Serinin ilk oyunu olan Bioshock, yeni nesil özellikleri ve özgün hikayesiyle oyunseverler arasında büyük bir popülariteye ulaşmıştı. Oyuna ilk başlandığından itibaren, muhteşem grafikler, seslendirmeler ve atmosfer ağzımızı açık bırakmak üzere tasarlanmıştı. Oyun, Rapture adında 1960’lardan kalma bir sualtı şehrinde geçiyordu. Andrew Ryan zamanında bu sualtı şehrini sanatçıların, bilim insanlarının ve düşünürlerin üzerlerinde hiç bir baskı hissetmeden çalışabilmesi için kurmuş, ancak daha sonra bazı şeylerin ters gitmesi sonucu Andrew Ryan’ın bu projesi tam bir kabusa dönüşmüştü. Oyun sırasında para bulmamız ve ADAM elde etmemiz gerekiyordu. Plasmid adı verilen özel güçler için gerekli olan ADAM’ı sadece Little Sister adında küçük bir kız üretiyordu ve Little Sister’ın yanında Big Daddy adında dev dalgıç kıyafeti içinde ağır ağır dolaşan karakterler bulunuyordu.

 

 

Little Sister’dan ADAM’ı alabilmek için bu karakterleri öldürmemiz gerekiyordu. Big Daddy’lerin zırhları oldukça kalın olduğundan oldukça zorlu düşmanlardı, bu noktada silahlarımız büyük önem kazanıyordu. Big Daddy öldükten sonra Little Sister konusunda yapacağımız seçimler ise oyunun sonunu etkiliyordu.
BioShock 2 ise ilk oyundan 10 yıl kadar sonraki bir dönemde geçiyor. BioShock”taki olaylardan yaklaşık 10 yıl sonra, Rapture koridorlarında yine geçmişin günahları yankılanmaya başlıyor. Atlantik kıyı şeridi boyunca bir canavar küçük kızları kaçırıyor ve onları sualtı şehri Rapture”a götürüyor. ‹lk Big Daddy rolünde bu çarpık ve güzel düşmüş şehirde yolculuk ederek, cevap bulmak ve hayatta kalabilmek için görünmez bir düşmanın peşine düşüyoruz. Amacımız ise Little Sister”ı bulmak. Ve Big Sister”ları yenilgiye uğratmak.

 

 

BioShock 2″nin çokluoyuncu modu, ödüllü BioShock oynanışını daha da ileri götüren, zengin bir deneyim sunuyor. Rapture”ın düşüşü sırasında geçen oyunda oyuncular, orijinal BioShock”ta dolaştıkları bu sualtı şehrindeki bir Plasmid test deneğinin rolünde olacaklar. Oyuncular hayatta kalabilmek için oyunun sunduğu tüm unsurlardan faydalanacak ve yalnızca Rapture”da bulabilecekleri benzersiz bir çokluoyuncu tecrübesi yaşayacaklar.
Yepyeni genetik değişimler
Yenilikçi gelişimler düşmanlarla her bir karşılaşmanıza derinlik ve boyut kazandırıyor. Her iki elde de silah ve Plasmid kullanabilme imkanı gibi yenilikler sayesinde oyuncular daha heyecanlı cezalandırma yöntemleri keşfedebilecekler. Genetik değişikliğe uğramış çokluoyuncu modunda, oyun sırasında deneyim puanları kazanarak yeni silahlara, plasmid ve toniklere erişebilecek, oyun tarzınıza uygun bir karakter yaratmak için yüzlerce farklı kombinasyon kullanabileceksiniz. Oyuncular ayrıca Rapture sakinlerinin rolüne bürünerek Rapture”ı yerle bir eden iç savaşın parçası olmanın yanı sıra, Rapture”ın düşüşünden önceki dönemi görebilecek, her biri çokluoyuncu için baştan tasarlanan Kashmir Restaurant ve Mercury Suites gibi mekanlarda savaşabilecekler.

Görünüşe göre, oyun severlerin beklentilerine değiyor ve FPS konusunun ustaları, Digital Extremes ödüllü Unreal ve Unreal Tournament serileri de dahil olmak üzere geliştiricilikteki 10 yıllık birinci şahıs savaş deneyimini bir kez daha oyuna aktarıyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here