Ana sayfa İnternet Bing Google”ı geçiyor mu?

Bing Google”ı geçiyor mu?

0

Google’ın Bing’e geçildiği nokta

Google en büyük arama motoru olabilir ama bir konu var ki, Bing’in eline su dökmesi imkansız gibi…” Google CEO’su Eric Schmidt’in sözleri üzerine tartışmaların sonu gelmiyor. İnternetin hakim arama motoru olan Google’ın, kullanıcıların gizliliğine karşı ne kadar saygılı olduğu ve ne kadar özen gösterdiği meselesi, bu sözlerle birlikte akılları kurcalamayı hiç bırakmadı.

üstüne üstlük Google ile yakın ilişkileri olan Mozilla’dan önemli bir ismin, Asa Dotzler’ın kullanıcı gizliliği açısından, Google yerine Bing’i önermesi herkesi şaşırttı. özgür yazılım camiasınca “kötü bir dev” olarak görülen Microsoft’un, “Kötülük yapma” sloganına sahip Google’dan daha iyi bir gizlilik politikası var mı yok mu? İşte soru bu…

Dotzler’a göre Microsoft’un gizlilik politikası Google’dan daha iyi. Açıklamaya göre Microsoft, noktaları Google kadar sık birleştirmiyor. Yani farklı bilgileri birlikte analiz ederek kullanıcı alışkanlıklarını birbirine Google kadar bağlamıyor. E-posta ve sörf alışkanlıklarının birlikte analizi konusunda Google’ın ünü pek iyi değil. Microsoft’un politikası, Dotzler’a göre ideal olmasa da Google’dan daha iyi; yani kötünün iyisi.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here