Ana sayfa Haber bimüziklazim.com yayında!

bimüziklazim.com yayında!

0

Jingle House, şimdi yepyeni bir projeye imza atıyor

ömer Ahunbay ve Hakan özer tarafından 1991 yılında kurulan ve 20 yıldır medya ve reklam endüstrisinde sayısız markaya 12.000″in aşkın beste ve 35.000″in üzerinde versiyon üreten Jingle House, amatör ve profesyonel müzik üreticilerini iletişim dünyasıyla buluşturan yepyeni bir online platform yarattı.

Günlerce uğraşıp besteler yapan, çevresindekilere dinleten, yarışmalara gönderen, internetteki sayfalara koyan, belki de reklamlarda, dizilerde kullanılması için kapı kapı gezen, albüm yapmak için dil döken yüzlerce hatta binlerce müzisyen, bimuziklazim.com sayesinde uğraşlarının karşılığını alma fırsatı yakalayabiliyor.
 

www.bimuziklazim.com , Jingle House sanatçılarının 20 yıldır biriktirmiş olduğu stok eserleri ve Türkiye”nin dört bir yanından yüzlerce amatör ve profesyonel müzisyenden gelen binlerce eseri, medya ve reklam sektörüyle buluşturuyor. Adından da anlaşılacağı üzere, artık aradığınız müziği bulacağınız ve “işte budur!” dediğiniz anda satın alabileceğiniz bir “online stok müzik bankası”ndan bahsediyoruz. Klasikten caza, elektronikten pop”a, rock”tan hip hop”a tam 50 farklı kategoride Türk damak tadına uygun binlerce özgün enstrümantal beste, bir tık uzağınızda…
 

Türkiye”nin ilk ve tek online stok müzik bankası olarak yayına giren www.bimuziklazim.com , Jingle House sanatçıları ve freelance bestecilerin 50 farklı kategorideki enstrümental eserlerini müzik arayan sektör profesyonellerinin ayaklarına getiriyor. “Müziği olan” ile “medyada kullanmak için müzik arayanı” online olarak buluşturan bimuziklazim.com, tüm ajanslara, prodüktörlere, televizyon-radyo kanallarına, yönetmenlere, gsm operatörlerine, tanıtım-organizasyon şirketlerine, telefon santrallerine ve daha birçok mecraya ihtiyaç duydukları müziğe en pratik şekilde ulaşma imkanı sunuyor. TV reklamları, radyo reklamları, dizi filmler, sinema filmleri, belgeseller, fuarlar,cep telefonu melodileri ve 3G ile oluşacak yeni cep telefonu dünyası,defileler, internet dünyası için müzik arayan herkes aradığını bu siteden hızlıca bulabilecek.

 

 

Jingle House kurucu ortaklarından ömer Ahunbay, projenin oluşum aşamasını şöyle özetliyor : “Bizler müzik üretirken bir yandan da hem sektörel olarak hem de içerik anlamında yaptığımız işe nasıl yenilik getirebiliriz diye sürekli düşünüyoruz . Artık web ortamında, birçok farklı içeriğe kolayca ulaşabiliyoruz. Bütün dünyadaki sektörel gelişmelerden anı anına haberdar oluyoruz. Hatta çoğumuz, kullanıcı kaynaklı onlarca siteyi de (youtube, twitter, myspace vs…) aynı şekilde takip ediyoruz ki, değişen toplum yapısını en iyi şekilde analiz edebilelim.   
Artık “ev” de yapılan fikirler önemli bir “kaynak” ve “içerik” halini aldı. Daha geçtiğimiz günlerde youtube üzerinden yayınlanan amatör birkaç videonun reklam sektöründe nasıl kullanıldığına hepimiz şahit olduk. Artık web ortamında içerik sağlamanın değil, yaratılan içeriği yönetmenin ve onu daha kullanışlı hale getirmenin asıl mesele olduğuna inanıyoruz. Bimuziklazim.com, bize katılan yeni müzisyenlerle de beraber, her gün içeriği yenilenen ve çeşitlenen bir yapıya sahip. Türkiye”deki medya sektörünün hızını da düşünerek olabildiğince pratik bir arayüz ile hazırlandı.”

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here