Ana sayfa İnternet Bill Gates”ten Zuckerberg”e önemli eleştiri

Bill Gates”ten Zuckerberg”e önemli eleştiri

0

Dünyanın en zengin insanlarından biri olan Microsoft’un kurucusu Bill Gates, Facebook’un patronu Mark Zuckerberg’in üçüncü dünya ülkelerine olan bakış açısını eleştirdi

2008 yılında Microsoft’un yöneticiliğinden ayrılan Bill Gates, artık kendini karısıyla beraber kurmuş oldukları bir vakıfta üçüncü dünya ülkelerindeki sağlık sorunlarına çözümler üretmeye adamıştı.

 

Geçtiğimiz günlerde kendisiyle yapılan bir söyleşide teknoloji piyasasındaki liderlerin dünyada olup bitenlere dair komik bir yaklaşım içinde bulunduklarını söyleyen Gates, Facebook’un kurucusu Zuckerberg’in dünyanın her yerindeki insanlara internet erişimi sağlamayı amaçlayan internet.org adlı projesini ve Google’ın uçan balonlarla ucuz internet erişimi gibi planlarını eleştirdi.

Bu gibi projelerin aslında böyle büyük teknoloji şirketlerinin başındaki isimlerin dünyanın asıl ve yaşamsal ihtiyaçlarından bihaber olduklarını gösterdiğini düşünen Gates her yıl 500 bin insanın sıtmadan öldüğünün altını çizdi. Kendi vakfının zor durumdaki ülkeleri sıtma ilacı ulaştırmaya çalıştığını belirten Gates, temiz içme suyunun bile olmadığı ülkelerde ölüm döşeğindeki insanlara internetten çok sıtma ilacının gerektiğini söyledi.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here