Ana sayfa Haber Bilkom’dan Zirve Üniversitesi’nde gelişmiş mobil eğitim projesi

Bilkom’dan Zirve Üniversitesi’nde gelişmiş mobil eğitim projesi

0

İlk olarak Zirve üniversitesi”nde kurulan, Türkiye”nin en gelişmiş eğitim teknolojisi Bilkom ve Apple imzası taşıyor

Bilkom ve Zirve üniversitesi işbirliğinde gerçekleştirilen proje ile Türkiye”de yepyeni bir eğitim modelinin adımları atılıyor. 22 Ekim Perşembe günü Gaziantep Zirve üniversitesi”nde tanıtılan mobil eğitim teknolojisi modeli, öğrencilerin başarılarına online teknolojilerle destek olmayı amaçlıyor. Apple CEMEA Bölgesi yetkililerinin de katıldığı ve Bilkom Genel Müdürü Cömert Varlık”ın ev sahipliğinde gerçekleşen etkinlikte, üniversite içinde hayata geçirilen mobil eğitim projesi ile ilgili bilgilendirme yapıldı.

 

 

Gaziantep”te 2009-2010 eğitim yılında eğitime başlayan Zirve üniversitesi, projenin ilk adımı olarak kayıt yaptıran her öğrencisine MacBook Pro 13″ veriyor. Bilkom ve Zirve üniversitesi işbirliği ile hayata geçirilen bu projede, Gaziantep Apple Premium Reseller Elmacı Pazarı ve Apple çözüm ortaklarından Valensas Teknoloji”nin sistemin kuruluşunda ve okul içine entegrasyonundaki destekleri ile başarıya ulaşıldı. Okul içine kurulan Apple Birebir öğrenim modeli, podcasting teknolojisi ile derslerin anında kaydedilmesinden, yoklama kontrolüne kadar her türlü kolaylığı sağlıyor. öğrenciler Macbook Pro, iPhone ya da iPod touch”ları ile okul içi internet ağlına girdiklerinde, sistem kullanıcı kimliğini algılayarak devamlılık durumunu kontrol ediyor. Zirve üniversitesi”nde ayrıca tüm masaüstü bilgisayar uygulamaları iMac”lerle yapılıyor. Okul içinde yer alan panoların ise dijital ekranlardan oluşması planlanıyor. Okul üyelerine verilecek olan tüm bilgiler ve duyurular, bu ekranlar üzerinden öğrencilere ulaşacak. Dersler podcasting yöntemi ile tüm okulla paylaşılırken, ortak server tüm paylaşımlar için büyük kolaylık sunacak. iChat programı ise öğrenci ve akademisyenlerin anında iletişim kurmasını sağlayacak.

Bilkom Genel Müdürü Cömert Varlık, eğitime verdikleri önemi vurgulayan konuşmasında, “Bilkom Türkiye olarak, Zirve üniversitesi yetkililerinin de ileri vizyonu sayesinde, kapsamı ile ilk diyebileceğimiz bir projeye imza atmış bulunuyoruz. Zirve üniversitesi ile yaptığımız işbirliği sayesinde, öğrenciler dersleri yalnızca sınıfta değil, istedikleri her yerde takip edebilecek, okuldaki her şey online sistem sayesinde mobil olarak yürütülebilecek. Artık, sadece sınıflarda ders anlatma-dinleme devri Zirve üniversitesi”nde son buluyor. Bilkom işbirliği ile hayata geçirilen projede, örgün öğretime destek amacı ile tüm ders içerikleri sesli ve görüntülü bir şekilde dijital ortama aktarılacak ve podcasting yöntemi ile okul ile paylaşılabilecek seviyeye geliyor. Bilkom olarak inanıyoruz ki, çok kısa bir süre içinde Gaziantep Zirve üniversitesi, Apple ile güçlendirilmiş bu son teknolojiye dayanan mobil eğitim sistemi sayesinde, sadece ülkemizin değil, bölgenin de en cazip üniversitelerinden biri olacaktır” dedi.

Zirve üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adnan Kısa ise yaptığı açıklamada “Zirveyi hedefleyen bir okul olarak, teknolojinin zirvesinde yer alan marka olan Apple ile işbirliği yapmayı özel olarak tercih ettik” şeklinde konuştu.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here