Ana sayfa İnternet Bilişim dünyasında ilerlemek için tıklayın!

Bilişim dünyasında ilerlemek için tıklayın!

0

TTNET, yeni kurumsal sosyal sorumluluk projesi ile genç yetenekleri sektöre kazandıracak…
 

TTNET, “Yeteneğe Destek Yaratıcı Ekonomiye Destek” adlı yeni kurumsal sosyal sorumluluk projesini açıkladı. “Mümkünlü” olarak adını duyuran Sakarya”nın Taraklı ilçesinde düzenlenen basın toplantısında konuşan TTNET Genel Müdürü Tahsin Yılmaz, kalkınmakta olan ülkelerin “Yaratıcı Ekonomi” modeline ağırlık vermelerinin şart olduğundan bahsederek, TTNET olarak yaratıcı ekonomi modelini benimseyeceklerinin altını çizdi. TTNET, bu doğrultuda geliştirdikleri bir projeyle de hem ülke kalkınmasına katkıda bulunmayı hem de genç bilişimcileri sektöre hazırlamayı amaçlıyor.
 
TTNET

“Yeteneğe Destek Yaratıcı Ekonomiye Destek” adı verilen projeye, yeteneğine güvenen, kendini geliştirmeye istekli, teknolojiyi günlük olarak kullanan 18 yas üzeri herkes katılabiliyor. Bilişimdeki iş fırsatlarını yakından tanıma imkanı sağlayan projedeki eğitimler, 3 başlıkta toplanıyor. Bunlar Dijital İçerik üretimi, Dijital İçerik Sunumu ve Ticaretin Elektronikleşmesi. Proje, yaratıcı ekonominin Sinema TV, İnternet, Yayıncılık, Yazılım ve Multimedya alanlarını kapsıyor. Projeye bugünden itibariyle http://www.yaraticiekonomiyedestek.com/ ve Facebook uzerinden alım yapılacak.
 

Ekim ve kasım ayı boyunca devam edecek başvurulardan sonra, Aralık 2011 içerisinde proje kapsamındaki eğitimler başlayacak. Yine aralık ayı içerisinde 2 gün boyunca atölye çalışması yapılacak. Gala ise Ocak 2012’de gerçekleştirilecek ve galada sektör temsilcileriyle buluşturulacak. Ayrıca Jürinin görüşleri de galada açıklanacak.
 
TTNET  

Yaratıcı ekonomi nedir?

 
 

Yaratıcılığını ekonomik güce taşıyabilen insan gücü olarak tanımlanıyor. çin’de yaratıcı ekonomi %17’lik bir gelişme sağlamış. Singapur’da ise bu oran %8. Yaratıcı ekonominin alanları arasında Sinema TV, İnternet, Reklamcılık, Yazılım, Yayıncılık, Güzel Sanatlar, İletişim, Moda ve Tasarım gibi alanlar yer alıyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here