Ana sayfa Haber Bilinmeyene duyulan merak: Google X

Bilinmeyene duyulan merak: Google X

0

Google‘ın gizlisi, mahremi Google X‘in yavaş yavaş ne olduğu ortaya çıkmaya başladı. “Google’ın 2015 planları” adlı haberde belirttiğimiz ve 2015’te ne olduğunu anlayacağımız Google X‘in kokuları diğer dedikoduların yanısıra gelmeye başladı.  Google, Google X ekibiyle beraber “adaletsiz dünyaya adalet” sağlayacak; ilaç ve vb. sağlık gereksinimlerini sağlayamayan ülkelere sağlık yardımlarını üstlenecek.

Google, global anlamda olsa da daha çok ilaç yardımı yapılamayan ülkelere kanseri yenme konusunda yardımlar yapacak ve kansere çözüm amaçlı çalışmalar yürütülecek. Proje, Google‘ın geliştireceği bir giyilebilir teknolojiyle “nanoparticles” teknolojisiyle hayata geçirilecek. Bu haberle birlikte, akıllara hemen Android Wear‘ın asıl işlevi geliyor.

Google‘ın daha önce de açığa çıkan “doktora gitmeden hastalık yenme” hizmetlerinin geliştirilmesi tamamen Google X ekibinin elinden çıkacak. Diyabet, Alzheimer ve hava kirliliğinden oluşan diğer hastalıklara Google, çözüm üretecek. Bunlar, kontakt lens, akıllı saat ve bilgisayar yazılımları aracılığı ile gerçekleşecek.

Diyabet hastaları ve diyabet’ten kaçınmak istiyorsanız, Google X‘in çalışmaları bitene kadar; mısır ve mısır ürünlerinden, glikoz şrubu, msg ve soya lesitini kimyasallarından uzak durabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here