Ana sayfa Foto Galeri Bilim Kurgu Filmlerinin Unutulmaz Motosikletleri

Bilim Kurgu Filmlerinin Unutulmaz Motosikletleri

0

Bilimkurgu filmlerinden en unutulmaz motosikletleri seçerken, televizyon dizilerini hariç tuttuk. Yoksa bu liste çok daha uzun olurdu. Burada önerdiğimiz filmlerin motosiklet sahnelerini YouTube”da arkanıza yaslanıp seyredin. 

 

Stolen 1990 Harley-Davidson Fatboy
Terminator 2: Judgement Day (1991)

Terminator 2: Judgment Day, 1984″deki orijinal Terminator”un 1991″de çekilen devam filmidir ve her ikisi de James Cameron’un yönettiği ve Arnold Schwarzenegger’in başrolünü oynadığı filmlerdir. T2’de, Schwarzenegger’in cyborg karakteri 10 yaşındaki bir çocuğu John Connor’u (Edward Furlong) korur. Schwarzenegger Dünya’daki bir parka indikten sonra, yakınlardaki bir motorsikletçi barında giysiler ve 1990 Harley-Davidson Fatboy modeli bir motorsiklet bulur.

 

Lawmaster
Dredd (2012)

Pete Travis’in yönettiği 2012 tarihli Dredd”de Karl Urban, suçluların peşinde koşarken karar verme yetkisine de sahip bir polis memurunu oynuyor. Dredd’in motosikleti Lawmaster, genişletilmiş bir şasi ile bir Suzuki GSX 750 üzerine kurulmuş. Aslında, başrolde Sylvister Stallone’nin oynadığı Yargıç Dredd’in Lawmaster”ı, sürmek için çok büyüktü, bu nedenle daha sonraki film için aktörün gerçekten sürebileceği bir motosiklet yapıldı.

 

Ducati 996
The Matrix Reloaded (2003)

Carrie-Anne Moss’un karakteri Trinity, Lana ve Lily Wachowski’nin yönettiği The Matrix Reloaded’de Keymaker (Randall Duk Kim) ile kaçıyor. Trinity, bir araç taşıyıcıdan bir Ducati 996“yı alıyor ve kullanıyor.

 


74-Z Speeder
Star Wars Episode VI: Return of the Jedi (1983)

Star Wars”da, kanuni bir tasarıma sahip, sevecenlikle bilinen “hızlandırıcı bisikletler” karşımıza çıkıyorlar. Luke Skywalker (Mark Hamill) ve Prenses Leia (Carrie Fisher) “Star Wars Episode VI: Return of Jedi”de  bunları kullandılar, bu ikonik hızlandırıcılarda Endor’un ayının ormanları boyunca Stormtrooper“lar tarafından kovalandılar.

 

BatPod
The Dark Knight (2008)

Christopher Nolan’ın The Dark Knight”ında, Christian Bale’in Batman’ı Joker’in (Heath Ledger) peşinden koştururken BatPod‘u kullanıyor. BatPod, öne monte edilmiş toplar, makineli tüfekler ve kancalar ile donatılmış.

 

Moto-Terminators
Terminator Salvation (2009)

Terminator Salvation”da John Connor rolünde Christian Bale başrolü üstlenmiş. Moto-Terminator“lar, insanları avlamak için Skynet tarafından silahlandırılmışlar.

 

Light Cycles
Tron: Legacy (2010)

Joseph Kosinski’nin Tron: Legacy filminde iki motosiklet yıldızı var. Film, Sam Flynn’in gerçek dünyayı Ducati Sport 100’ü ile gezdirmesiyle başlıyor. Sanal dünyada olduğu kadar klas olan Light Cycle yarışçısı gerçek bir yıldız. Görünen 5. Nesilleri ile bu araçlar gerçek motosikletlere çok benziyorlar.

 

Kawasaki Ninja ZX-10
Robocop (2014)

José Padilha 2014’te yeniden çekilen RoboCop’u yönetti. Joel Kinnaman, RoboCop olarak bilinen Alex Murphy rolünü oynadı. Murphy filmde bir Kawasaki Ninja ZX-10 kullanıyor.

 


Aurora”s bike
Rollerball (2002)

John McTiernan’ın 2002″de yönettiği Rollerball”un yeniden çevriminde Rebecca Romijn-Stamos’un Aurora”sı ve diğer oyuncular modifiye edilmiş Gas Gas yol motosikletlerini kullandılar.

 

Kaneda”s Bike
Akira (1988)

Katsuhiro, 1988″de Akira’yı yönetti. Animasyon filmin kahramanı Shotaro Kaneda, Neo-Tokyo’yu tehdit eden psikopat bir kötü adamla savaşır. Bazıları Honda NM4‘de manga motosikletten esinlenildiğini öne sürse de, Kaneda’nın bisikleti gerçek değil.

 


Tom Cruise”un özel Honda Folding Dirt Bike”ı
Oblivion (2013)

Tom Cruise, filmlerinde motosiklet sürme de dahil olmak üzere yaptığı gösterilerle tanınıyor. 2013″te Joseph Kosinski tarafından yönetilen Oblivion’da Jack rolünü oynayan Cruise, bir dual sport motosiklete dikkatleri çekti. Bazıları, bu motosikletin Honda CRF450X‘e dayandığını iddia ediyor.

 

Vampir avlayan Jet Bike
Priest (2011)

Vampir avlamaya gidiyorsanız, bu görev için yapılmış bir jet-bike”tan daha iyisi var mı? 2011’de Scott Stewart tarafından yönetilen Priest’te, Paul Bettany, kilise yapmamasını söylese de, yeğenini kurtarmak için vampir avlayan birini oynadı. Priest, bazılarına göre her iki ucunda kısa mesafe yarış lastikleri olan, jet destekli bir motosiklet kullanıyor. Gerçekte jet destekli olmayan motosiklet, Suzuki Gladius 650‘ye dayanıyor.

 

Gun Leg on a chopped Harley-Davidson
Planet Terror (2007)

Yönetmen Robert Rodriquez’in 2007″deki Grindhouse filmi Planet Terror’da Rose McGowan’ın oynadığı Cherry Darling, korkunç bir kazada bir bacağını kaybeder. Protez bacak olarak bir makineli tüfeği seçer, dolayısıyla “Gun Leg” lakabı onun karakterini ve zombi filmini tanımlıyor. Freddy Rodriquez’in oynadığı Darling”in eski sevgilisi Wray, hafifçe değiştirilmiş bir Harley-Davidson‘u kullanıyor ve Darling silah bacağıyla arkasına biniyor ve atışa devam ediyor.

 

Norton Commando
I Bought a Vampire Motorcycle (1990)

Dirk Campbell’in yönettiği “I Bought a Vampire Motorcycle” (1990)’da bir motosiklet başrol oynamakta. Kötü bir ruh, bir motosiklet çetesinden intikam almak isteyen hasarlı 750cc”lik bir Norton Commando“yu ele geçiriyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here