Ana sayfa Haber Bilim doğruladı: Kadın cepleri akıllı telefonlar için fazla küçük!

Bilim doğruladı: Kadın cepleri akıllı telefonlar için fazla küçük!

0

Sık sık bahsedilen ve üzerinde durulan bir fenomen olan kadın ceplerinin küçüklüğü, sık sık düşen akıllı telefonlar olarak her gün karşımıza çıkıyor. Konu üzerinde bu zamana dek sürekli konuşulsa da sonunda bilimsel bir çalışma yürütüldü ve kanıtlandı: Kadın pantolonlarının cepleri, akıllı telefonlar için fazla küçük.

The Pudding tarafından yapılan testler ve ortaya koyulan verilere göre; “Ortalama kadın kot pantolonlarının cepleri erkeklerinkilere kıyasla yüzde 48 daha kısa ve %6,5 daha dar. Bu farklılığı hepimizin önemsediği konuda bir perspektife oturtmak için akıllı telefon testleri yaptık. Bu testlerde bir kadın pantolonu ön cebi, Apple iPhone X’in sadece %40’ını alabiliyor. Samsung Galaxy (bilinmeyen model) %20, Google Pixel modelini ise sadece %5 sahiplenen bu cepler zor anlar yaşatıyor denilebilir. Erkeklerin cepleri ise iPhone X’in tamamını, Samsung Galaxy’nin %95’ini ve Google Pixel’in %85’ini alıyor.

İlgili Haber: Samsung Galaxy Note 9 sağlamlık testini geçti

Araştırmacılar, deney sırasında toplam 80 farklı kot pantolonu test ettiklerini ve hepsinin kadın erkek fark etmeden 32 inç bel genişliğinde olduğunu belirtti. Bunun anlamı, erkeklerin kadınlara göre ortalamada daha büyük olan gövdeleri, bu deneyde sabit tutulan değişken olarak yer aldı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here