Ana sayfa Donanım Bilim Adamları, dünyayı sarsmaya hazırlanıyor.

Bilim Adamları, dünyayı sarsmaya hazırlanıyor.

0

2007 yılındaki çevre raporları, bilim adamlarını alarma geçirmişti. çünkü dünya ısındıkça ve insan nüfusu arttıkça dolaylı olarak artan klima ve oda sıcaklığı değiştiren cihazların tehlikelerinden söz etmişlerdi. Bunların başında küresel ısınmaya katkıları ve çok elektrik yakması bulunuyordu. Bilim adamları inanılmaz bir protitip cihaz geliştirmekte; The Wristify

 

 

Bu cihaz insan vücudunu standart seviyede tutacak. Yani, sıcak havalarda ve soğuk havalarda vücut ısısını koruyarak hem klima masraflarından kurtaracak, hem klimaların yarattığı çevre kirliliği de azaltılmış olacak. Vücudun sürekli ideal ısıda tutulması da,grip gibi hastalıkları kısmen de olsa azaltacak.

 

 

 

 

Prototip, beklendiği şekilde geliştirilirse vücut ısısı ile birlikte stres oranlarında da düşüş bekleniyor. Ancak, bilim insanlarının merak ettiği konu; duygu anlarında oluşan vücut ısısı, dengeyi nasıl tetikler?

 

 

 

 

 

Cihaz zorluklara rağmen, %50 seviyede verimli çalışıyor. Yetkililerin diğer sıkıntı çektiği durum ise; zor gönüllü bulmaları.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here