Ana sayfa Yazılım Bilgisayarınızı bedava korurken dikkat!

Bilgisayarınızı bedava korurken dikkat!

0

Microsoft’un bedava anti-virüsü Security Essentials’ın sahteleri  dolaşıyor.

Microsoft, şu sıralar piyasada dolaşan “Security Essentials” anti-virüs programının sahte kopyalarına karşı uyarıyor. Microsoft Malware Protection Center’dan David Mood’un bildirdiğine göre firmaya ait güvenlik setinin zararlı-yazılım barındıran sahte sürümü şu an piyasada dolaşıyor.

“Security Essentials 2010” isimli sahte program, Microsoft’un güvenlik çözümünün kılığına giriyor ve güncelleştirme olarak PC’ye zararlı yazılım indiriyor. Lâkin sahte yazılımı tanımak çok kolay; zira program kullanıcıyı ücrete tabi üst sürümü satın almaya yönlendiriyor. Gerçek Microsoft Security Essentials yasal bir Windows kopyasına sahip her kullanıcıya ücretsiz olarak sunuluyor.

“Security Essentials 2010” zararlısı kullanıcıyı üst sürümü satın almaya yönlendirmek için kayıt defterinde de değişiklik yapıyor. Sonuç olarak farklı programları açmaya kalkışıldığında yükseltmeyle ilgili uyarılar çıkıyor. Bunun dışında masaüstü duvar kâğıdı değiştiriliyor ve kayıt defterinde yapılan değişiklikler sayesinde arka planın tekrar değiştirilmesi engelleniyor. Farklı domainler de engelleniyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here