Ana sayfa Haber Bilgisayarınıza Windows 10 güncellemesi gelmediyse ne yapmalı?

Bilgisayarınıza Windows 10 güncellemesi gelmediyse ne yapmalı?

0

Windows 10 güncellemesiyle ilgili bazı problemler yaşanıyor. Kullanıcılar, Facebook ve Twitter aracılığı ile “hacım, benim PC Windows 10’a güncellenemiyor” şeklinde serzenişte bulunuyorlar. Deneme yanılma yoluyla bazı çözümler bulduk, zaten bazı Microsoft forumlarında belirli çözümler bulunuyor. Windows 10 güncellemesini toplam 6 nedenden ötürü hala alamıyor olabilirsiniz, aslında toplam 7 nedeni var, 7.si henüz Microsoft‘un sizi sıraya sokmaması, yani bu 7. için yapılacak bir şey yok, sıranızı bekleyeceksiniz. 

Denetim masasından güncellemeleri denetliyorsunuz, fakat Windows 10 güncellemesi karşınıza çıkmıyorsa öncelikle işletim sisteminizin modelini mutlaka göz önünde bulundurun. Microsoft, bundan yaklaşık 1 aylık süreç öncesinde Windows 7 SP1 ve Windows 8.1 güncellemesi yayımlamıştı. Bu güncellemeler PC’yi kapatırken aktif olur ancak “otomatik değilse güncellemeler karşınıza bile sunulmaz. öncelikle bu önemli güncellemeleri bir kontrol edin.

Baktınız bu güncellemeleri almışsınız, diğer güncellemeleri bir gözden geçirin; Yazılım güncellemeleri, Framework güncellemeleri gibi…

Windows Güncelleme özelliğini bir şekilde bloklamış, engellemiş olabilirsiniz. üstelik bu özelliği kazara silmiş olabilirsiniz.

Orijinal Windows sürümü kullanmıyor olabilirsiniz

PC’niz, şirketiniz tarafından sağlandıysa veya okuduğunuz üniversiteden edindiğiniz bir bilgisayar ise güncellemeyi alamayabilir. Bunun için okulda veya şirkette gerekli yerlere başvurun.

Son olarak ve en kritiği ise, görev çubuğunuzda 4 tane pencereli Microsoft logosu görünmüyorsa, zamanında bu özelliği silmiş veya kaldırmış olabilirsiniz, “aha virüs bu” diyerek.

Bu sonuncusu için tek çözüm manuel kurulum olarak görünüyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here