Ana sayfa Haber Bilgisayar ve Yazılım pazarının lideri Bilkom

Bilgisayar ve Yazılım pazarının lideri Bilkom

0

Apple, Graphisoft ve Adobe”nin Türkiye distribütörü Bilkom, ilk kez katıldığı Fortune 500″de listesinde üst sıralarda yer alarak büyük bir başarıya imza attı

Bilgisayar, Yazılım ve Büro Makinaları kategorisinde 2011″in en hızlı satış büyümesini gerçekleştirerek, tüm 500 firma içinde 14. sıraya yerleşen Bilkom, Fortune 500 listesinin sermaye yönetimini en iyi yapan şirketleri arasında ise top 5″de yerini aldı.
 

Bilkom Genel Müdürü Cömert Varlık, dev hamlelerindeki büyük başarıyı iş ortakları ile beraber yakaladıklarını açıkladı. İş ortakları ve perakende kanalındaki teknomarketlerle oluşturdukları güçlü işbirlikleri; Mac, iPad gibi Apple markalara olan ilginin dünyaya paralel olarak Türkiye”de de hızla artmasının başarılarındaki en büyük etkenlerden biri olduğunu belirten Cömert Varlık, “25 yıldan uzun zamandır gerçekleştirdiğimiz Apple distribütörlüğümüzde Mac bilgisayarların artık sadece reklam ve medya dünyasında değil, bireylerin özel yaşamlarından kurumların ihtiyaçlarına değin her alanda yer alması hızla büyümemizde rol oynadı. Ayrıca Bilkom olarak Adobe pazarında da geçtiğimiz yıla kıyasla %100″ün üzerinde büyüme yakaladık” dedi.

Sia Insight araştırma şirketince yapılan araştırma, Türkiye’de Bilkom güvencesiyle satılan Apple ürünleri için verilen teknik servis ve destek hizmetlerindeki müşteri memnuniyetini %92 olarak gösteriyordu.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here