Ana sayfa Foto Galeri Bilgisayar simgeleri ile geçmişe yolculuk.

Bilgisayar simgeleri ile geçmişe yolculuk.

0

Bir zaman yolculuğuna ne dersiniz?

1981’den başlıyoruz, DOS’ların geliştirilmeye Microsoft, Apple, IBM kapışmalarının tanıklık edeceği dönemler, araştırmacılar da zaten 1980 dönemine, bu firmaların ötesinde Panasonic’in damga vurduğunu düşünüyorlar. Panasonic bir tarafa, 80’lerin dijital devrimi tasarımcıların ve teknoloji geliştiricilerinin renk bilgilerini geliştirerek belki de yazdıkları ve geliştirdikleri işletim sistemlerinin ortaya çıkmasında büyük rol sahibi. 

1981’lerin bilgisayar sistemlerini temsil eden bir bilgisayar ikonu havuzu, tam da dönemin şirket agresifliğini, var olmaya çalışmanın ve savaş ortamının birer getirisi. Firmaların agresif yapıları, bugünlerde “kibarlığa” dönüşse de bir zamanlar “ne üretsem satarım” anlayışının günümüzde “gözünüzü seveyim satın alın” anlayışına dönüştüğü, tasarımlarla anlaşılıyor. 

Bu değişikliği Futuramo İcons isimli bir startup ekip tekrar tasarladı ve sunmaya başladılar. İnternet sitelerinden demo olarak kısıtlı sayıda PC ikonu indirerek geçmişte yolculuk yapabilirsiniz. Satış prolitikaları tamamiyle Shutterstock’a benziyor. Bir kullanıcı girişi ile ikonları indirip, indirdiğiniz kadarını ödüyor bir kısımı da ücretsiz geliyor.

Futuramo

 

 

 

 

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here