Ana sayfa Donanım Beyaz perdeden yansıyanlar

Beyaz perdeden yansıyanlar

0

18 Ocak’ta hangi filmler vizyona girdi?

 


 
Bitik Şehir/Broken City

Yönetmen: Allen Hughes
Oyuncular: Russell Crowe, Mark Wahlberg, Catherine Zeta-Jones

From Hell, Knights of the South Bronx, The Book of Eli gibi filmlerden tanıdığımız Allen Hughes’un yönettiği Bitik Şehir’in merkezinde Billy Taggart ve içine düştüğü amansız durum bulunuyor. özel dedektif olarak hayatını sürdüren Taggart, eski bir polis memurudur. Bir gün belediye başkanı, karısı hakkında araştırma yapması için Taggart’ı tutar. Ancak Taggart’ın araştırması onu geri dönülmez bir takım olaylar zincirine götürür. ünlü oyuncuları kadrosunda bulunduran film, gerilim dolu atmosferi ile dikkatleri üstüne çekiyor.
 

 


 
Mama

Yönetmen: Andrés Muschietti
Oyuncular: Nikolaj Coster-Waldau, Jessica Chastain, Megan Charpentier, Isabelle Nélisse

Bu haftanın en korkutucu filmi olan Mama, iki kız kardeşin karanlık macerasını anlatıyor. Victoria ve Lilly’nin ailesi bir cinayete kurban gitmiştir, iki kız kardeş normal hayattan uzakta vahşi ormanda 5 sene boyunca bir şekilde hayatta kalmayı başarmıştır. Amcaları Lucas ve kız arkadaşı Annabel kızları bulur ve onları sahiplenirler. Victoria ve Lilly normal yaşama alışmaya çalışırken, garip davranışlar sergilemektedir. En başta Annabel bunu iki kız kardeşin travmasına bağlar, ama sonrasında ise kendisinin de duyduğu bir fısıltının Victoria ve Lilly’i etkilediğini fark eder. Bu fısıltıların sahibi ise doğaüstü bir varlıktır. Filmin başrollerinden biri olan Jessica Chastain, oyunculuğu ile ön plana çıkıyor.
 

 

 


 
Celal ile Ceren

Yönetmen: Togan Gökbakar
Oyuncular: Şahan Gökbakar, Ezgi Mola

Şahan Gökbakar’ın uzun zamandır üstünde çalıştığı film projesi Celal ile Ceren sonunda izleyicilerle buluştu. Filmin konusu şu şekilde; 6 yıldır beraber olan Celal ve Ceren’in evlenecekleri düşünülmektir. Bir gün Celal arkadaşının bekarlığa veda partisine gitmek ister, Ceren buna karşı çıkar ve aralarına kara kedi girer. Celal partiye gider, bu yüzden Ceren ayrılmak ister gibi davranır, ama asıl amacı sadece biraz ders vermektir. Ancak Celal gerçekten ondan ayrılır ve olaylar başlar. Filmin yönetmenliğini ise Şahan Gökbakar’ın kardeşi, Togan Gökbakar yapıyor.
 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here