Ana sayfa Mobil İşte beş arka kameralı Nokia akıllı telefon!

İşte beş arka kameralı Nokia akıllı telefon!

0

HMD’nin daha önceki sızıntılardan elde edilenlere göre üzerinde çalıştığı ilginç bir cihaz, muhtemelen Nokia markası altında gerçek oluyor. Önceki sızıntılarda dönen, hareketli bir parçadan beslenen beşli arka kamera kurulumu, bu kez kanlı canlı karşımızda fakat çizimlerden biraz farklı. Beş ayrı kamerayı barındırdığı açıkça görülen cihaz, muhtemelen önümüzdeki yılın ilk aylarında Nokia 10 adıyla tanıtılacak.

Beş kameralı akıllı telefon

Beş lensin, bir flaşın ve bir kızılötesi sensörün toplam yedi daireyle daha büyük bir altıgen-tarzı daire oluşturduğu tasarım oldukça sıradışı. Ortada Zeiss logosunu da gördüğümüz cihaz, HMD’nin geçen yıl Zeiss ile anlaşma yaparak Nokia markasını diriltmek için attığı adımlarıyla uyuşmaya devam ediyor.

Elde edilen fotoğraftan beş kameralı bir akıllı telefon görüp görmeyeceğimizi anlamak mümkün olmasa da akıllı telefon sektöründe çok kameraya yöneliş olduğu kesin. Huawei P20 Pro’da yer alan üçlü arka kamera kurulumu ekstra özellikler sağlarken LG de son söylentilere göre benzer bir kamera kurulumuna sahip cihaz çıkaracak. Beş arka kamera yakınlaştırma özelliğine destek olacak olsa da bundan muhtemelen bundan çok daha fazlasını göreceğiz. Nokia’nın kameralarla olan iyi geçmişi bu durumu onaylıyor. 808 PureView ve Lumia 1020 kameraları alanlarında devrim yaparlarken yakın tarihli Nokia Ozo VR kamera da teknolojik üstünlüklere sahipti.


Aracı: Tom Warren / The Verge

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here