Ana sayfa Haber BenQ XL2430T oyun monitörü özellikleri ve detayları

BenQ XL2430T oyun monitörü özellikleri ve detayları

0

 

BenQ‘nun göz dostu oyun monitörü XL2430T‘nin altyapısını sadece yazılım değil yeni nesil materyal ve tasarım anlayışı da oluşturuyor. Mevcut oyun monitörleri sadece yazılım ile güçlendirilip geliştirilirken tasarım oyunlarıyla oluşturulan monitörler piyasada oldukça kısmi.  çerçeve tasarımıyla, horizontal-vertical açılarıyla derinlik ve açı konusunda iyi bir performans sergiledi.  Ekran ve çevçeve tasarımının yanısıra sehpası konusunda da oldukça tatmin edici. Eğer bir oyun monitörü geliştiriyorsanız, mutlaka kullanıcının görüş açılarını, boyun açılarını ve eğilme, eğik durma unsurlarını da göz önünde bulundurmalısınız. Bununla ilgili BenQ XL2430‘un sehpa tasarımında, yani monitörü sabit tutan aksesuarda bir asansör sistemiyle uygun yüksekliğe ayarlayabilirsiniz. 
BenQ XL2430T‘nin ekran paneli 24″ ve 16:9 formatında. çözünürlüğü 1920x1080p ve TN panele sahip. TN paneli, mat tasarıma sahip ve bu mat tasarımın renk, göz sağlığı, ışığın yansıması gibi konularda iyi performansı var.

Mat panel sadece dışarıdan vuran ışıkla ilgili iyileştirmeler yapmakla kalmıyor, panelden gelen ışıkla ilgili de iyileştirmeleri var. Panellerden gelen LED ışıklar, ekranda da kendi içerisinde yansır ve renk bozulmaları ortaya çıkar. Zaten grafikçileri zorlayan renk ayrımı konusu da bu sebepten. BenQ XL2430’nin barındırdığı mat panel ile ıLED kaynaklı ışıklar konusunda iyi performans sağlayacaktır. 
Oyun monitörlerini en çok FIFA ve Need For Speed gibi hızlı fps’li oyunlar zorluyor. ürünü test ederken, FIFA 2015 oynadık ve 144 Hz dikey, 140 Hz de yatay yenileme hızı var. Ancak artık yenileme hızları sadece birer rakam çünkü BenQ XL2430T‘de görüntünün sonraki adımı tahmin ediliyor, kare kare görüntü yerine sürekli bir görüntü sunuluyor oyuncuya, FIFA 15’in görsellerinde gördüğünüz gibi.

 

ürünü test masamızda kurcalarken, mümkün olabildiğince animasyona dayalı ve hızlı fps’li görüntülerle test ettik. Görsellerde görüldüğü gibi karelerle değil sürekli hareketlerle görüntünün sağlandığını görebilirsiniz. 
BenQ XL2430T ile ilgili önemli bir detay da, monitör her oyuna farklı renk kontrastı uyarlayarak ve oyunun gereksinimi kadar natural motion özelliği destekliyor. örneğin bir FIFA 15 ile Battlefield 4 türündeki oyunlarda ekran yenileme hızının yanısıra “atmosfer” ve “ortam” önemli olduğu için fazladan kontrast seviyesi ekliyor böylece daha fazla gölge performansını, görüntü işlemcinizi yormadan alabilir ve detay konusunda daha ileri seviye bir performans sergileyebilir. 
BenQ XL2430T Windows 7, Windows 8 ve Windows 8.1 uyumlu. Titreşim engelleme özelliği Flicker-free teknolojisi, düşük mavi kontrastına ek olarak Senseye 3 yazılımına da sahip.

 

 

 

Elliphant’ın Revolosion şarkısı, 60 fps ile çekildiği için monitörün ekran yenileme hızı ve flicker-free özelliklerinin en somut gösterebilen video klip.

 

 

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here