Ana sayfa Ürün İnceleme BenQ XL2430T İnceleme

BenQ XL2430T İnceleme

0

Bu ayki sayımız için bize gelen yepyeni Benq oyun monitörü XL2430T”yi inceledik. Bir önceki model olan XL2420T”nin gelişmiş bir versiyonu olarak dizüsti bilgisayarımıza bağladığımız bu montitör sıkı oyuncuların rüyalarını süsleyebilir.

Benq XL2430T

BenQ XL2430T 24 inç büyüklüğünde 1080p Full HD, 1920 x 1080 çözünürlüğünde bir ekrana sahip. Monitör”ün anahtar noktası 144hz yenileme hızına sahip olması. Sıradan Full HD monitörlerde veya dizüstü bilgisayarlarımızdaki ekranların maksimum 60Hz”lik yenileme süresi, ekran kartları ve son çıkan oyunların gelişmiş grafikleriyle paralel bir gelişme gösteremiyor. Dolayısıyla oyun oynarken, bilgisayarımızın donanımı ne kadar iyi olursa olsun monitörümüzün maksimumum yenilenme hızı 60hz olsa bile ekranın ortasında kaymalar, akıcılığı bozan görüntüler ortaya çıkabiliyor.

 

Kolay ayarlanabilir panel

 

XL2430T”nin bağlığı olduğu ayarlanabilir paneli, kendinize uygun bir şekilde ayarlamak çok kolay. özellikle profesyonel oyuncular için önemli işaretlemere sahip bu panelde 14 kademeli, işaretli yükseklik noktası bulunmakta. Bu işaretler ile size uygun yüksekliği, ekranın açısını not edebilir, monitörü götürdüğünüz başka bir yerde size uygun açılara tekrar getirebilirsiniz.

 

Bol ayarlanabilirlik çeşitleri

Monitörle birlikte gelen ufak kontrol kumandası sayesinde ekranın üzerinde ayrı bir bilgi paneli açılıyor buna  OSD (On Screen Display) deniliyor. Bu sayede 20 seviye aralığı içinde ayarlanabilir renk parlaklığını ayarlayabiliyorsunuz.

 

Görüntü modundan ya da akıllı ölçeklendirme özellikleri sayesinde 7 seviye, 17″, 19″, 19″W, 21.5″, 22″W, 23″W and 24″W olan ekran boyutunu da ayarlamak sizin elinizde. özellikle daha eski oyunları oynarken görüntünün 24 inch büyüklüğüne uyum sağlayamadığı durumlarda siz ekran boyutunu oyunun rahat oynanabileceği ideal boyuta getirebiliyorsunuz.

 

1ms tepki süresi

Genellikle “Response Time” olarak İngilizce haliyle duyduğumuz bu terim, monitörlerimiz ve televizyonlarımızın içerisinde yer alan piksellerin ne kadar sürede kendisini değiştirebileceğini belirtir. Yani “Bir piksel en kısa ne kadar sürede renk değişimi yapabiliyor?” sorusunun cevabıdır. BenQ XL2420T”de bu tepkime süresi 1ms ! yüksek tazeleme hızı, 24 inç büyüklük, Full Hd çözünürlük yanında tepki süresinin bu kadar az olduğu bir monitörden bahsediyoruz burada. Tepki süresinin düşük olması, oyun sırasındaki blurlaşma, input lag gibi sorunları ortadan kaldırıp daha pürüssüz bir görüntü sağlar.

Lan partileri için

 

İncelememiz içerisinde monitörün arka kısmındaki ayarlanabilir panelin ayarlanabilmesi sayesinde oyuncuların kendi rahatlıklarına göre monitörün hizasını ayarlayabiliyorsunuz. Bununla birlikte bu panelin üzerindeki çekme kısmı sayesinde monitörünüzü rahatça taşıyabiliyorsunuz.

Artılar

1ms tepkime süresi

144 hz yenileme süresi

Yazılımsal ve tasarımsal olarak ayarlanabilir olması

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here