BenQ W1700 Projektör inceleme

Hem HDR10 hem 3D desteğine sahip 4K DLP projektör, bu fiyata oldukça iyi.

4K’nın benimsenmesi ve içeriğin daha yaygın hale gelmesiyle birlikte, gidebileceğiniz iki yol var: UHD 4K TV’ler  (genellikle her zaman daha ucuzdur) ve 4K projektörler (o kadar ucuz değildirler). Özellikle projektörlerde başka bir problem daha var. Projektörün aslında 8 milyon pikseli nasıl gösterdiğini biliyor musunuz? Dönüştürüyorlar- yani, görüntüleme yongası aslında 4 milyon piksellik ve piksel sayısını iki katına çıkarmak için biraz hile ve görüntü kalıcılığı gibi yöntemleri kullanıyor. Full HD 1080p'den (yaklaşık 2 milyon piksel) daha yüksek olsa da, 4K ile devam etmekte ısrar ederseniz, bunların tam 8 milyon piksel olmadığını bilin.

BenQ'nun bu son projektörü, Texas Instruments DLP teknolojisi ile çalışan gerçek (doğal) bir 4K projektör. 3840 x 2160 piksel çözünürlüğe sahip tek yongalı bir DLP. Fakat alışılmadık olan şey düşük fiyatı, şimdiye kadar pek görmediğimiz uygun fiyatlı bir 4K projektör. Kabaca 65-inçlik bir 4K TV'nin parası ile 200 inçlik bir ekran oluşturabilen bir projektör alabilirsiniz. Bu yaklaşık 2.000 dolar kadar tutar, bunu başarabilirseniz daha fazla da tasarruf etmiş olursunuz.

W1700, bir ev sineması projektörü olarak pek çok özellikle geliyor: çift HDMI girişi, VGA girişi, ses girişi / çıkışı, 4000 saatlik lamba ömrü (SmartEco'da 8000 saate, Ekonomik modda 10.000 saate kadar uzayabiliyor), 2200 ANSI lümen parlaklık ve 10.000:1 kontrast oranı. Ayrıca, Rec.709 HDTV renk standardını (>%96 Rec.709 kapsamı) ve HDR10’u (bu projektörün optimize olduğu HDR’dir) destekliyor. BenQ'nun tescilli teknolojisi ile birlikte bu, daha gerçekçi renkler, daha derin siyahlar, daha geniş renk yelpazesi ve daha fazla doğal cilt tonları anlamına geliyor. Jargon bir yana, teknoloji işe de yarıyor.

reklam

Yorumlar

Yorumunuzu yazın

Yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz

GÜNCEL İÇERİKLER
reklam

Popüler İçerikler

reklam