Ana sayfa Makale BenQ RL2240HE

BenQ RL2240HE

0

BenQ RL2240HE kutusundan çıkar çıkmaz sarı arka kaplamasıyla ilk bakışta oyun monitörü olduğunu belli ediyor. Dış görünümü kadar donanımsal özellikleri de tam olarak oyunculara hitap ediyor.

 

 

Tasarım ve çevre birimleri

Monitörün sol altında “HDMI, Senseye 3, LED” ibareleri bulunuyor. Sağ üstünde monitörün modelini ve sağ çerçevede ise tuşlar için kolaylık sağlayacak ufak yuvarlaklar görüyoruz. Ayrıca monitörün sağ alt kısmında açıkken yeşil, uyku halinde sarı yanan bir led görüyoruz.

Gelelim arkasına; arkasını söylediğim gibi canlı bir sarı yer alıyor. Ve ufacık yuvarlaklardan oluşan hava paneli, estetik bir hava katmış.

Arka kısımda VGA, DVI, HDMI ve kulaklık çıkışı mevcut.

 

Genel özellikler

Profesyonel oyuncularla işbirliği gerçekleştirilerek geliştirilmiş olan RL2240HE, bütün parlaklık seviyelerinde titreşimi yok edecek şekilde tasarlanmış. Bu özellik uzun saatler ekran başından kalkmayan en azılı oyuncular için bile göz yorgunluğunu büyük oranda düşürüyor. Monitörün yükseklik ayarı olmasa da, ekranın açısını ayarlamak mümkün. Sağa sola da, ufak ayağı sayesinde dilediğimiz kadar çevirebiliyoruz. Monitörün sahip olduğu bir diğer özellik de, görüntüyü menüden 17 inç”e, 19 inç”e, 19inç W”a getirebiliyorsunuz.

 

RTS Oyuncuları için

Leauge of Legends ve Dota 2 oyuncuların deneyimlerine ve isteklerine göre tasarlanan BenQ RL2240HE”nin bütün özellik ve fonksiyonları, RTS oyuncularına en üst seviyede performans sağlayacak şekilde tam görüş ve kontrol sağlamak için titizlikle geliştirilmiş. Monitör 1ms tepkime süresine sahip yani bu da oyuncular için hayaletlenme vb. durumları en aza indirmekten ziyade önlemek için olumlu bir durum.

 

Jilet Keskinliğinde Görüntüler İçin Black eQualizer

Black eQualizer renk motoru teknolojisi kontrol ve görüş netliği sunmak için tasarlanmış. Black eQualizer ile karanlık sahnelerin (aydınlık alanlar aşırı-ışıklandırılmadan) aydınlatılması ve böylelikle hayati önemdeki detayların korunması, oyuncuların kritik önemdeki çarpışmalarda düşmanlarını kolay bir şekilde saptamalarını ve her türlü durumda hızlı bir şekilde tepki vermelerini sağlıyor.

 

(kutu)

Teknik özellikler

LCD boyutu 21.5″

çözünürlük 1920 × 1080 (60 Hz)

Parlaklık (typ.)      250 cd/㎡

Kontrast (typ.)       1000:1

1ms G2G tepki süresi,

Güç değerleri (çalışırken) 21W

401 x 525 x 183 mm boyutlar Ağırlık 3.2 KG

Artılar

Rts Oyunlarına için özel

Hoş tasarım

1ms tepkime süresi

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here